Вівторок, 12 березня 2019 року № 20 (19667)
http://silskivisti.kiev.ua/19667/print.php?n=41668

  • АПК

На користь бджолам і урожаю

Світлана УСАТЮК.

Івано-Франківська область.

НАВЕСНІ додається клопотів аграріям і бджолярам. Перші готуються до посіву сільськогосподарських культур, догляду за ними, захисту їх від хвороб і шкідників. Другі дбатимуть про виліт бджіл і уникнення перешкод, із цим пов’язаних. А загрожувати медоносним комахам можуть хімічні речовини, якими аграрії оброблятимуть поля, щоб отримати добрий урожай. Убезпечитися допоможе співпраця пасічників і сільгоспвиробників. Один із прикладів такої взаємодії показали на Прикарпатті. В області відбулося підписання меморандуму між Спілкою пасічників і Агрокомпанією з данськими інвестиціями «Goodvalley», яка працює на території області у Галицькому і Калуському районах.

— Аграрії пообіцяли нам заздалегідь повідомляти про те, які ділянки полів і якими хімікатами оброблятимуть, — розповів голова спілки пасічників Прикарпаття Іван Юсько. — Також компанія посприяє місцевим пасічникам у справі селекції української карпатської бджоли.

Такі наміри підтвердив керівник відділу рослинництва Агрокомпанії Нільс Єнсен. За його словами, сільгоспвиробники продовжуватимуть практику використання лише сертифікованих засобів хімічної обробки, а потенційно небезпечні для медоносних комах препарати застосовуватимуть тільки вночі. Також фахівці компанії з обережністю обприскуватимуть свої поля інсектицидами.

За відповідальне ставлення до процесів обробки аграрії отримають зиск — бджоли запилюватимуть культури, які вони вирощують. Прикарпатські пасічники сподіваються, що вигоду від дбайливого ставлення до працьовитих комах оцінять й інші сільгоспвиробники краю. Тільки тоді бджолярі зустрічатимуть весну без остраху за свої пасіки і з надією на добрі медозбори.