Архів
Вівторок,
26 березня 2019 року

№ 24 (19671)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Варто пам’ятати

Ноги вгору!

Анатолій ДОРОГИЙ,

кардіолог.

Піднімаючи ноги вгору, ви значною мірою змінюєте положення свого тіла й тим самим сприяєте належному венозному кровообігу, який ускладнюється під дією сили тяжіння.

МОЖЛИВО, рекомендація щодня піднімати ноги на 5-20 хвилин видасться комусь дивною. Але не кваптеся з таким висновком. Задумайтесь над тим, яких зусиль мусить докладати наше серце, щоб перекачувати кров, яка під певним тиском має надходити до кінцівок. Або ж про те, як відбувається венозний кровообіг, повертаючи кров із кінцівок назад до серця. Якщо він порушився, виникають застійні явища, варикозна хвороба, набряки, відмирання капілярної сітки.

Тому положення тіла з піднятими догори ногами — це не просто фізична вправа, а справжня терапія. Ось яку користь воно дає організмові.

1. Зменшує набряклість у ногах, сприяючи належному руху рідини у тілі.

2. Знімає синдром утомлених ніг. Напруження зникає від стоп до стегон: м’язи розслаблюються, усуваються защемлення.

3. Поліпшує травлення. Передусім це стосується рухливості кишківника, що призведе до кращого засвоєння поживних речовин, які надходять до нас із їжею, а також до позбавлення закрепів, геморою.

4. Розслабляє нервову систему. Таке положення тіла дає змогу вдихати більше повітря, що згодом веде до спокійного ритмічного дихання. Це своєю чергою чинить благотворний уплив на стан нервової системи: знімає м’язове напруження в ділянках живота, шиї та скронь.

5. Досягається психічний спокій. Ця вправа сприяє належному насиченню мозку киснем. Ми відчуваємо, як наше тіло й розум розслабляються, набувають гармонії.

Техніка виконання. Ляжте біля стіни, найліпше під поперек покласти валик чи подушку. Закиньте ноги на стіну, руки розкиньте врізнобіч чи витягніть уздовж тіла. Намагайтеся розслабитися. Починайте виконання вправи з однієї хвилини, поступово збільшуючи її тривалість (по кілька секунд щоразу кілька днів чи тижнів). Стежте за своїм станом. Для декого буде досить 5-7 хвилин для досягнення позитивного ефекту, а декому знадобиться 20 хвилин.

Протипоказання. Вони пов’язані з проблемами із хребтом, гіпертонічною хворобою, тяжкими захворюваннями серця. Перед виконанням цієї вправи найкраще порадитися з лікарем або фахівцем лікувальної фізкультури.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове