П’ятниця, 12 квітня 2019 року № 29 (19676)
http://silskivisti.kiev.ua/19676/print.php?n=41955

  • Неоголошена війна

На Великдень — тишу

Михайло ВЕДМІДЬ.

ТРИСТОРОННЯ контактна група з мирного врегулювання ситуації на Сході України дійшла згоди щодо необхідності оголошення «Великоднього перемир’я». Про це заявив спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік. Для остаточного узгодження сторони домовилися провести додаткову відеоконференцію 18 квітня.

Коментуючи подію, Президент і кандидат на посаду Глави держави Петро Порошенко заявив: «Я як президент і Верховний головнокомандувач санкціонував уже 19 разів режим припинення вогню, і на сьогодні Збройні сили України перебувають саме в такому режимі. Але існують абсолютно чіткі директиви, як мають діяти військовослужбовці Збройних сил України, коли на них здійснюється напад, в тому числі із застосуванням зброї важкої, яка заборонена Мінськими домовленостями».

Він нагадав, що на початку квітня в зоні Операції об’єднаних сил унаслідок прямого влучання міни у бліндаж загинули бійці добровольчого батальйону «Донбас» Яна Червона та Олександр Мілютін. «У цих умовах, безумовно, наші військовослужбовці мають право відкривати вогонь у відповідь», — наголосив Президент.

Раніше інший кандидат у президенти Володимир Зеленський заявляв, що для розв’язання питань щодо Криму і Донбасу «потрібно говорити з РФ і припинити стріляти».

Нагадаємо: від початку попереднього — «весняного перемир’я» (з 8 березня) загинуло 12 українських захисників, ще понад 30 були поранені. Чи виявиться «Великодня тиша» менш кривавою? Загалом же від початку відкритої російської агресії, яка розпочалася п’ять років тому, загинули майже три тисячі українських військовослужбовців. Проте жертвами конфлікту на Донбасі стали не лише армійці, а й мирне населення: від початку війни вбито понад три тисячі цивільних осіб, ще майже дев’ять тисяч дістали поранень.

Хай там як, але мир таки конче потрібен. Вже давно.