Архів
Субота,
11 травня 2019 року

№ 37 (19684)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Як здолати шкідливу оленку

В ОСТАННІ роки в наших садках особливо багато з’явилося бронзівки волохатої, або оленки волохатої, або звичайної. Це жук завдовжки 8-13 мм. Свою назву шкідник дістав за густі сірі й жовті волоски на черевці.

Дорослі комахи об’їдають квіти і навіть молоденькі плоди.

Вилітає бронзівка навесні й на початку літа. Якщо з нею не боротися, то втрати будуть суттєвими. Це стосується плодових, ягідних, декоративних культур.

Комахи починають виходити з ґрунту в першій декаді квітня. Масовий виліт припадає на період цвітіння яблуні, груші, вишні, черешні, винограду. Після цвітіння садових культур жуки переселяються на декоративні рослини та в поле.

Розвиток шкідника завершується наприкінці літа. Самки відкладають яйця в зораний ґрунт або перепріле листя в лісозахисних смугах. У землі садових ділянок жуки зустрічаються вкрай рідко. На відміну від личинок травневого жука личинки оленки волохатої не їдять коріння плодових і ягідників, а живляться гумусом та органічними рештками. Восени вони лялькуються і з них виходять жуки, які зимують у ґрунті.

Складність боротьби з цим шкідником полягає в тому, що виліт дорослої комахи припадає на початок і масове цвітіння, коли застосування інсектицидів і більшості біологічних препаратів неприпустиме.

Для захисту садка від оленки волохатої слід принаджувати якомога більше птахів. Пернаті охоче їх скльовують.

Певного ефекту можна досягти, якщо струшувати жуків із гілок на поліетиленову плівку. Перед цим їх треба обприскати водою, щоб не могли злітати.

Спостережливі господарі помітили, що жуки оленки волохатої полюбляють синій колір. Вони охоче приземляються на все синє. Отож під дерева в цвіту та кущі можна поставити будь-які ємності синього кольору з водою або з отрутою (ариво, конфідор, каліпсо), приготувавши розчин за інструкцією.

Версія для друку          До списку статтей

РОЗПУСТИЛОСЯ листя на фруктових, і можна було помітити, що відбувалося це на деревах не одночасно: одні рясно зеленіють, а інші ще тільки починають. Певна річ, маємо на увазі не видові відмінності, а лише ті випадки, коли затримка розпускання листя спричинена підмерзанням кореневої системи і «роботою» шкідників. Звідси висновок: необхідне лікування і посилене підживлення. Як провести останнє в одному з матеріалів.

Цю культуру дехто забуває посіяти на своєму городі. Як ото в приказці: «Сім літ мак не родив, і голоду не було», тільки замість слова «мак» підставимо «горох». А дарма. Якщо в сім’ї є діти, то це неабиякі ласощі для них, не кажучи вже про велику кулінарну та кормову цінність культури. Хто ще не впорався із сівбою, не біда, адже горох можна сіяти впродовж усього літа кожні два-три тижні. Тож до діла, а ми дамо рекомендації щодо агротехніки, яка є нескладною, та боротьби зі шкідниками.

Подамо також цікаве спостереження стосовно спанбонду — укривного матеріалу, який нині вже широко використовується в городництві. А річ у тому, що більшість нетканих матеріалів із лицьового і виворітного боків мають різну проникність...

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове