Архів
Субота,
11 травня 2019 року

№ 37 (19684)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Якщо не вистачає саджанців

ПРИ розмноженні винограду, особливо перспективних сортів, досить часто виникає потреба у додатковому садивному матеріалі. Цю проблему можна розв’язати, якщо вдатися до відокремлення зелених відсадків виноградної лози. В пазухах листя відростають пагони, які регулярно рекомендується видаляти. З метою використання на саджанець пагони залишають на маточному кущі в нижній його частині. Коли він відросте на достатню довжину, на тій частині, що має бути під землею, слід видалити листя. Краще обрізати секатором, а не обривати, щоб не травмувати пагін.

Канавку для пагона слід спрямувати в той бік, куди направлений сам пагін. Його укладають і пришпилюють дерев’яною скобою. Зверху пагін засипають родючим ґрунтом. Над поверхнею залишають верхівку пагона з кількома молодими листками.

З метою майбутнього формування плодоносних лоз точку росту пагона доцільно прищипнути.

Восени, коли лоза визріє, відсадок відокремлюють і пересаджують на постійне місце.

Версія для друку          До списку статтей

РОЗПУСТИЛОСЯ листя на фруктових, і можна було помітити, що відбувалося це на деревах не одночасно: одні рясно зеленіють, а інші ще тільки починають. Певна річ, маємо на увазі не видові відмінності, а лише ті випадки, коли затримка розпускання листя спричинена підмерзанням кореневої системи і «роботою» шкідників. Звідси висновок: необхідне лікування і посилене підживлення. Як провести останнє в одному з матеріалів.

Цю культуру дехто забуває посіяти на своєму городі. Як ото в приказці: «Сім літ мак не родив, і голоду не було», тільки замість слова «мак» підставимо «горох». А дарма. Якщо в сім’ї є діти, то це неабиякі ласощі для них, не кажучи вже про велику кулінарну та кормову цінність культури. Хто ще не впорався із сівбою, не біда, адже горох можна сіяти впродовж усього літа кожні два-три тижні. Тож до діла, а ми дамо рекомендації щодо агротехніки, яка є нескладною, та боротьби зі шкідниками.

Подамо також цікаве спостереження стосовно спанбонду — укривного матеріалу, який нині вже широко використовується в городництві. А річ у тому, що більшість нетканих матеріалів із лицьового і виворітного боків мають різну проникність...

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове