Архів
Вівторок,
11 лютого 2020 року

№ 10 (19758)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Взуття і вологість

ЧЕРЕВИКИ, чобітки миють, поки вони ще не висохли, а потім чистять.

Сильно намоклі черевики витирають і набивають зім’ятим газетним папером, який вбирає вологу і допомагає зберегти форму. Сушать мокре взуття в прохолодному (!) місці. Не можна сушити шкіряне та гумове взуття в теплі, бо воно стане ламким.

Чисте гумове взуття намащують гліцерином.

Щоб вода не залишала плям на шкіряних черевиках та чобітках, їх змащують безбарвним кремом і натирають до блиску. Особливо слід берегти від плям світлі черевики. Забруднення зі світлих черевиків знімають теплими молоком або сумішшю молока та скипидару (в рівних частинах).

Неакуратно надіваючи та знімаючи взуття, можна розірвати шви і пошкодити його деталі. Тому, одягаючи та знімаючи чобітки або черевики, слід розшнурувати його, розстібнути гудзики чи пряжки. Щоб зручно було знімати чоботи, користуються підставкою, скажімо, маленьким стільчиком. Одягаючи взуття, застосовують спеціальний рожок.

Версія для друку          До списку статтей

У ГОРОДНИКІВ настає гаряча пора — вирощування розсади. Однією з найважливіших складових цієї справи є вибір ґрунту або приготування його власноруч. Від того, який ґрунт, залежить, якою буде розсада. Тому одна з тем наступного випуску — якою має бути ґрунтосуміш, щоб розсада виросла міцною, здоровою і дала в майбутньому хороший урожай. Окрім загальних вимог до землесуміші, подамо оптимальні склади її для різних городніх культур.

Гість куточка Андрій Навродський хоче поділитися своїми знаннями і спостереженнями про дві культури-родички — чорницю і лохину. Він розмірковує над перевагами тієї й іншої, особливо стосовно культивування.

Гній нині стає усе недоступніший, позаяк корів дедалі менше. Як викручуватися? Дбайливі господарі протягом усього холодного сезону заготовлюють кухонні відходи, щоб навесні використати їх на своєму городі.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове