Архів
Вівторок,
14 липня 2020 року

№ 52 (19800)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  Версія для друку          На головну

Справи пенсійні

На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.

 

«Як визначається доплата за понаднормовий стаж?»

Данило КЛЕШНЯ.

с. Новокиївка

Каланчацького району

Херсонської області.

 

ЗГІДНО зі статтею 28-ю Закону України «Про загально-обов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058), за кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27-ї цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком. Наявний в особи понаднормовий страховий стаж не може бути обмежено.

Пунктом 41 Прикінцевих положень Закону 1058 збережено встановлення мінімального розміру пенсії за віком і доплати за понаднормовий стаж за наявності в чоловіків 25 років, а в жінок 20 років страхового стажу. Це стосується тих осіб, пенсії яким призначено до 01.10.2011 та після 01.10.2011 не було перераховано з урахуванням зарплати за періоди страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

 

«Яку максимальну суму заробітку може бути враховано під час призначення пенсії цього року?»

Лариса БОВДУР.

м. Коростень

Житомирської області.

 

ДО ЗАРОБІТНОЇ плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набуття чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з яких, згідно із цим Законом, було фактично сплачено страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу).

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», максимальна величина бази нарахування єдиного внеску — це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок.

Законом України «Про Державний бюджет на 2020 рік» мінімальну заробітну плату на 2020 рік встановлено в розмірі 4723 грн, відповідно максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становить 70 845 грн.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Бюрократія вбиває
Читати
Незабаром визначаться
Читати
Знайшли злочинців
Читати
Хай самі скуповуються
Читати
На заробітках теж туго
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове