Архів
Вівторок,
15 вересня 2020 року

№ 70 (19818)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготували Тетяна РОЗДОБУДЬКО і Лариса ЛАВРЕНЕНКО.

Версія для друку          До списку статтей

Жовтий колір проти білокрилки

ДЕ РОСТЕ капуста, там є білокрилка. Це така шкідлива дрібна мушка білосніжного кольору, яка висмоктує всі соки з рослин. Якщо з нею не боротися — значить, викинути врожай на звалище.

Така дрібнота, як попелиця, хрестоцвіті блішки і білокрилка, розмножуються з надзвичайною швидкістю, і одним-двома обприскуваннями з ними не впораєшся.

Кожні п’ять-сім днів з’являється нове покоління на зміну старому, замореному інсектицидними препаратами. І все починається спочатку.

Замість хімічного способу боротьби можна використовувати оптичні подразники. Так, улюблений колір білокрилки — жовтий. Отже, доцільно налаштувати оптичні пастки, підібравши потрібний тон, і виловити всіх комах. Особливо підходить такий спосіб для теплиць.

Від хрестоцвітих блішок теж допомагають пастки жовтого кольору. Для цього спеціальні прапорці підвішують над рослинами і покривають їх незасихаючим клеєм (мишачим або для гусені).

Тобто робиться щось подібне до липучок для мух, тільки ефективніше. Причому кольорові пастки дієвіші, ніж липкі стрічки та прапорці, й не завдають шкоди людині. Прикро лише, що самим їх зробити не вийде. Потрібен спеціальний відтінок жовтого кольору. Тому такі пастки слід купувати в магазині.

Версія для друку          До списку статтей

ДО НАШОГО куточка наступного разу завітає разом з дружиною завзятий землероб, що не втомлюється поліпшувати свої 80 соток, Анатолій Мондзолівський із с. Дідівщини Фастівського р-ну Київщини. Понад сотню видів рослин плекає подружжя. Але не тільки цим воно цікаве, а насамперед бережливим ставленням до землі й довкілля загалом. Що казати, якщо не пошкодували власних паїв і доклали величезних зусиль для насадження лісу для земляків!

А наш внесок у чиюсь імовірну задумку окультурювати вільні площі полягатиме в тому, що розповімо вам про каштан їстівний. Крислатий, довговічний, легко розмножується, дає смачні плоди — ось аргументи на його користь.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове