Архів
П’ятниця,
20 листопада 2020 року

№ 89 (19837)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Весела світлицяНаша поштаСоняшник
  Версія для друку          На головну
  • Неоголошена війна

Сумна статистика

Михайло ВЕДМІДЬ.

УКРАЇНСЬКА сторона на перемовинах у складі Тристоронньої контактної групи на засіданні 11 листопада запропонувала провести взаємний обмін усіх утримуваних осіб до 24 грудня цього року, тобто до Різдва.

Нагадаємо: останній обмін полоненими на Донбасі відбувся навесні цього року, 16 квітня. Україна тоді повернула з ОРДЛО 19 громадян. Також торік 7 вересня між Україною та Росією відбулося взаємне звільнення утримуваних осіб. Тоді в Україну повернулися 11 політв’язнів Кремля, включно з Олегом Сенцовим, а також 22 українські моряки і два офіцери СБУ, які були незаконно захоплені разом із трьома кораблями ВМС ЗСУ у Керченській протоці в листопаді 2018 року. На сьогодні у полоні в ОРДЛО перебувають 235 українських громадян, іще 112 українців незаконно утримуються в місцях позбавлення волі на території РФ та анексованого Криму.

За даними Кадрового центру ЗСУ, від початку проведення АТО кількість зниклих безвісти військовослужбовців становила 526 осіб, із них знайдено (живими та мертвими) 457 чоловік. Станом на 17 листопада цього року не розшуканими залишаються 69 осіб.

Генпрокурор Ірина Венедіктова повідомила, що внаслідок бойових дій на Донбасі в березні — жовтні нинішнього року загинув 21 військовий і 199 дістали поранення. Загалом по Україні небойові втрати українських військ за сім місяців — 979 осіб: 276 людей загинули, з них 44 смерті в зоні Операції об’єднаних сил, і 703 отримали поранення або тілесні ушкодження.

Водночас військова прокуратура за цей період розслідувала 277 кримінальних проваджень за фактами смерті військовослужбовців у небойовій обстановці. У 39 випадках підтверджено факт здійснення самогубств.

Таким чином, за даними ООН, від квітня 2014-го до 31 липня 2020 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули від 13 100 до 13 300 військовослужбовців Збройних сил України, членів незаконних збройних формувань і цивільних громадян. Отака от сумна статистика війни…

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Боржників більшає
Читати
В антилідерах за скаргами
Читати
Коштів бракує
Читати
Причини мору поки що не відомі
Читати
Арешт «легітимного» скасовано
Читати
Прогрес усе ж є
Читати
Найбільше сидять за розбій та вбивство
Читати


При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове