Архів
Вівторок,
23 березня 2021 року

№ 21 (19869)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей

Лямбліоз: симптоми та лікування

Алла БОРЩ,

знавець народної медицини.

ЦЕ хвороба, яку спричиняють лямблії — найпростіші одноклітинні організми. Паразитують вони в тонкому кишківнику, куди потрапляють разом із зараженими фруктами, овочами, ягодами, а також водою. Зараження також можливе через недотримання правил особистої гігієни.

Лямбліоз виявляється ниючими періодичними болями в епігастральній ділянці або навколо пупка, диспепсичними явищами (здуття живота, бурчання, закрепи, проноси), загальною слабкістю, порушенням сну, головним болем, погіршенням апетиту, дратівливістю. Хвороба може ускладнитися гастритами, дуоденітами, порушенням травлення. Лямблії вражають і печінку, тоді можуть виникати хвороби шкіри, алергічні реакції, знижуватися вага тіла, а сама шкіра набуває нездорового жовтувато-блідого відтінку.

Родовик проти паразитів

ЛІКАРСЬКІ рослини, які ми використовуємо від цих паразитів, не тільки справляють згубний вплив на збудника, а й мають дезінтоксикаційну дію, тобто виводять з організму токсини, які утворюються в процесі масової загибелі лямблій. У цій фітотерапії застосовують і монопрепарати, і комбіновані фітозбори.

Однією з таких рослин є родовик лікарський, який застосовують у вигляді екстракту або відвару коренів. Можна користуватися й травою, додаючи її до відповідних зборів. Ця рослина згубно діє на збудника, має протизапальний ефект і властивість відновлювати нормальну мікрофлору і функціонування кишківника.

Щоб приготувати відвар, треба взяти дві столові ложки подрібненого кореня, залити 200 мл води, витримати на водяній бані 20 хвилин, настояти годину, перецідити. Пити по 1-2 столові ложки чотири-п’ять разів на день, запиваючи невеликою кількістю води.

Екстракт кореня родовика нескладно приготувати в домашніх умовах. Для цього 100 г помитих і подрібнених свіжих кореневищ залити 250 мл холодної води, настояти добу в темному прохолодному місці, періодично струшуючи, потім додати 100 мл 96-відсоткового спирту, настояти ще три тижні. Екстракт готовий до вживання. Пити його потрібно по 10-15 крапель, розчинених у столовій ложці води, тричі на день за 20-30 хвилин до їди.

Допоможуть фітозбори

ЗА ЛЯМБЛІОЗУ готують відвар коренів родовика лікарського, аїру тростинового та гравілату міського. Взяти по 50 г кожної сировини, ретельно подрібнити та перемішати. Для приготування відвару дві столові ложки суміші залити 200 мл води, кип’ятити на водяній бані 20 хвилин, годину настояти, пити по 1-2 столові ложки тричі на день за 20-30 хвилин до їди.

Можна також використовувати ще й такі збори лікарських рослин:

1) трава пижма, полину звичайного, деревію, корінь аїру тростинового та парила звичайного. Співвідношення рослин 2:1:2:2:1. Корінь аїру подрібнити. Настій: дві столові ложки збору залити 200 мл окропу, настояти годину. До двох столових ложок готового настою додати дві столові ложки води, пити три-чотири рази на день за 20-30 хвилин до їди;

2) трава пижма, родовик лікарський, лофант анісовий, м’ята перцева, шавлія та вероніка лікарська у співвідношенні 1:2:1:2:1:1. Для приготування настою дві столові ложки збору залити пів літра окропу, настояти 30-40 хвилин, перецідити, приймати по 100-150 мл тричі на день до їди;

3) взяти траву родовика лікарського, парила звичайного, цикорію дикого, м’яти перцевої, медунки лікарської та меліси у співвідношенні 2:2:2:1:1:1. Столову ложку збору залити 200 мл окропу, настояти 30-40 хвилин, перецідити, вживати по 50-60 мл тричі на день за 20-30 хвилин до їди;

4) листя волоського горіха, берези, трава золототисячника, деревію та парила звичайного (співвідношення рівне). Для приготування настою дві столові ложки збору залити пів літра окропу, настояти 30-40 хвилин, перецідити, пити по 100-150 мл тричі на день за 30 хвилин до їди.

Названі складові компоненти фітозборів можна змінювати залежно від вияву симптомів і клінічного перебігу захворювання.

Оскільки за лямбліозу порушується робота імунної системи, то до лікування додають рослини, що зміцнюють імунну систему: траву лофанту анісового, ехінацею пурпурову, медунку лікарську. Дві столові ложки збору у рівному співвідношенні залити пів літра окропу, настояти 30-40 хвилин, перецідити, приймати по 100-150 мл тричі на день до їди.

Харчування

ВОНО має бути особливе: 5-6 разів на добу, невеликими порціями, щоб не навантажувати органи травлення. До раціону вводять кисломолочні продукти (кефір, ряжанку), овочі слід вживати сирими, а також готувати з них салати. Із фруктів перевагу слід надавати кислим (апельсини, ківі, мандарини, журавлина, брусниця, терен). Помічними будуть компоти та киселі. Дозволяється м’ясо й риба нежирних сортів. Каші слід готувати на воді, додаючи трохи вершкового масла. Усі страви мають бути тушковані, відварені або приготовлені на парі. Корисні йогурти, особливо домашні.

Із раціону необхідно вилучити солодощі, здобу, тістечка, цукерки, солодкі газовані напої. Не варто також споживати смажені, копчені, гострі страви й маринади. Правильне харчування за лямбліозу допомагає відновити до нормального стану мікрофлору кишківника, позбутися дисбактеріозу.

Зазвичай курс лікування становить три-чотири місяці.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове