Архів
Вівторок,
23 березня 2021 року

№ 21 (19869)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  Версія для друку          На головну
  • Варто знати

Порушникам — нові штрафи

Підготувала

Надія ПРОЦКО.

Набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху». Документ вводить нові штрафи за порушення правил, а також встановлює кримінальну відповідальність за порушення ПДР особами, які керують транспортними засобами у стані сп’яніння. Які ж саме зміни очікують на водіїв?

ВІДТЕПЕР притягнути водія до адміністративної відповідальності за керування транспортними засобами (ТЗ) у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських засобів, що сповільнюють реакцію, можна протягом року з моменту вчинення правопорушення. До ухвалення змін цей термін становив три місяці.

Посилена і відповідальність за керування ТЗ у стані алкогольного сп’яніння. За перше порушення передбачений штраф у розмірі 17 000 грн із позбавленням права керування ТЗ строком на один рік. За повторне протягом року — покарання у розмірі 34 000 грн і позбавлення прав керування ТЗ на три роки. Якщо ж на водія уже двічі протягом року накладалось адміністративне стягнення за ці порушення і він сяде за кермо в стані алкогольного сп’яніння втретє, то за це передбачений штраф 51 000 грн. Крім того, громадянин буде позбавлений водійських прав на 10 років, конфіскований його транспортний засіб і може бути застосований щодо водія адміністративний арешт строком до 15 діб.

Відповідальність за вживання особою, яка керувала ТЗ, після ДТП за її участю, алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі, або після того, як ТЗ був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення медичного огляду, — накладення штрафу у розмірі 34 000 грн або адміністративний арешт на строк 15 діб з позбавленням права керування ТЗ на строк три роки.

Передбачене покарання водієві за скоєння ДТП в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, у результаті якої потерпілий отримав травми середньої тяжкості, у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років та права керувати ТЗ — від 3 до 5 років. Якщо потерпілий отримав тяжке ушкодження, водієві загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років та прав — від 5 до 8 років.

Якщо сталася ДТП із летальним результатом, то водій, який перебував у стані сп’яніння, може бути позбавлений волі на строк від 5 до 10 років та прав керування ТЗ на такий же термін.

За ДТП з декількома жертвами водій може отримати покарання у вигляді арешту терміном від 7 до 12 років із позбавленням прав на строк від 7 до 10 років.

За порушення правил користування пасками безпеки накладається штраф у розмірі 510 грн.

За перевищення обмежень швидкості більш як на 20 км/год., порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів стягується штраф у розмірі 340 грн.

За проїзд на заборонний сигнал світлофора (жест регулювальника), порушення правил обгону, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами, розмови по мобільному без використання пристроїв для розмов тощо передбачено штраф у розмірі 510 грн.

За ненадання переваги в русі ТЗ аварійно-рятувальних служб, «швидкої медичної допомоги», пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями; ненадання переваги маршрутним ТЗ, у тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних ТЗ; порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, — розмір штрафу становить 680 грн.

За перевищення швидкості більш як на 50 км/год. — 1700 грн.

За створення аварійної ситуації доведеться заплатити 1445 грн.

За залишення водієм місця ДТП, до якої він причетний, каратимуть штрафом у розмірі 3400 грн або позбавленням права керування ТЗ на строк від одного до двох років.

Порушення правил дорожнього руху, що призвели до пошкодження ТЗ чи іншого майна, караються стягненням у розмірі 850 грн.

За керування ТЗ особою, яка не має при собі водійського посвідчення, реєстраційного документа або поліса обов’язкового цивільного автострахування чи не пред’явила його поліцейському, — накладення штрафу у розмірі 425 грн.

За керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, або за передачу керування такій особі сума штрафу становить 3400 грн.

Керування ТЗ особою, позбавленою права керування ним, карається штрафом у розмірі 20 400 грн. До цього штраф становив 510 грн.

За повторне керування ТЗ особою, яка не має права керувати транспортними засобами, тимчасово обмежена в цьому праві або позбавлена права керувати ТЗ протягом року, призначається штраф у розмірі 40 800 грн із позбавленням права керування ТЗ на строк від п’яти до семи років та з оплатним вилученням ТЗ чи без такого.

За перехід дороги у невстановленому місці або безпосередньо перед ТЗ, що наближаються, чи порушення інших вимог правил дорожнього руху доведеться заплатити 255 грн.

Штраф для велосипедистів за порушення ПДР становить 340 грн. За вчинення цих правопорушень у стані алкогольного сп’яніння розмір штрафу збільшується до 680 грн, а якщо цими діями спричинено аварійну ситуацію, — до 850 грн.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Моніторитимуть ціни
Читати
Недоотримали мільярди
Читати
Камер побільшає
Читати
Кругляк у Європу?
Читати
Правді — волю
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове