Вівторок, 23 березня 2021 року № 21 (19869)
http://silskivisti.kiev.ua/19869/print.php?n=48329

  • Урожай-2021

I сніг, і дощ, і посівна

Григорій РУДЬ.

Хоча сонце ще з побоюванням визирає з-за хмар на землю, поки що бруньки на деревах не прокинулись, і невідомо, чого чекати через день — дощу чи снігу, весна на Півдні дедалі владніше вступає у свої законні права.

НА ОЗИМІЙ ниві вже подекуди відродилася вегетація. Та й перезимувала вона без пригод і втрат.

Це підтверджує і аналітична довідка Національної академії аграрних наук (НААН): «…посіви озимих зернових культур перебувають переважно у задовільному та доброму стані, але, зважаючи на ослаблений стан рослин та недостатній їх розвиток восени, особливу увагу необхідно приділити своєчасному внесенню азотних добрив».

Із останніх новин. «У господарствах південних областей продовжується підживлення азотними добривами озимих культур, а на окремих полях розпочалося боронування зябу та підготовка до сівби ранніх ярих культур. Уже підживлено майже 1,6 млн га озимих культур, а саме: в Одеській області — 500 тис. га, Миколаївській — 300 тис. га, Запорізькій — 461 тис. га, Херсонській — 350 тис. га», — повідомляють фахівці НААН. Спеціалісти радять, що насамперед підживлення азотними добривами потрібно проводити розкидним способом у дозі 40-50 кг/га діючої речовини на слаборозвинених та зріджених посівах для покращання регенерації рослин, розвитку кореневої системи, пагонів кущіння та швидшого наростання листової маси.

Аграрії України, наслідуючи передовий досвід, майже перестали вносити добриво по мерзлоталому ґрунту, як це «під партійним керівництвом» робилось у нас десятиліттями, і проводять раннє підживлення тільки за умови відновлення ранньовесняної вегетації культур — відразу ж, щойно погода дозволить вивести в поле техніку.

Масова посівна кампанія в Україні може розпочатися наприкінці березня, а нині склалися оптимальні умови для початку польових робіт. Про це УНІАН повідомила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

«Цього року ідеальних умов не буде, але вони будуть близькі до середніх багаторічних значень. Дощі пройшли майже по всій території України. Циклон із помірними дощами може переміститися також і в південні області: в березні посухи на півдні не буде.

Після опадів очікується потепління до 7-9 градусів залежно від області. Приблизно до 25 березня очікується сонячна, суха погода, складуться хороші умови для березневого посіву. Сильної спеки в березні не очікується», — висловила завбачення експерт.

Поки одні агропідприємства підживлюють озимину, дехто у Північному Причорномор’ї вже і яровину сіє — ячмінь та зерносуміші.

Бо ж як там народне прислів’я говорить? «Кинеш ячмінь у грязь — будеш князь».