Вівторок, 23 березня 2021 року № 21 (19869)
http://silskivisti.kiev.ua/19869/print.php?n=48331

  • На зв’язку — Львівщина

Буде картопляний завод

Ігор ТАБІНСЬКИЙ.

В ГЛИНЯНАХ небавом з’явиться завод безвідходної переробки картоплі. У підприємство, яке перероблятиме 40-50 тисяч тонн картоплі на рік, компанія з іноземними інвестиціями планує вкласти близько 7 мільйонів доларів США. Заснувала її група інвесторів-аграріїв з Великої Британії та Фінляндії з метою розвитку сільського господарства в області. Ця ж компанія вже має одне підприємство у Великосілках, яке вирощує картоплю столових та чіпсових сортів у Кам’янка-Бузькому та Самбірському районах на загальній площі 700 гектарів.

Спецавтомобілі для рятувальників

У РАМКАХ проєкту транскордонного співробітництва, який передбачає створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи у Карпатському єврорегіоні, рятувальники краю отримали три спецавтомобілі. Їх обладнано цистернами для води, баками для піноутворювачів і пожежними насосами. До комплектації також входять аварійно-рятувальне обладнання, гідравлічний інструмент і медична укладка із лікарськими засобами.

Для зручності громадян

ДЕПУТАТИ Красненської селищної ради створили у Красному відділ «Центр надання адміністративних послуг». У переліку послуг: реєстрація місця проживання громадян; державна реєстрація прав на нерухоме майно; державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, соціальні та інші послуги, передбачені чинним законодавством.

Щоб дорога була безпечна

ІНСПЕКТОРИ сектору ювенальної превенції спільно з працівниками відділу реагування патрульної поліції Дрогобицького районного відділу поліції відвідали ліцей ім. Юрія Дрогобича №16 та розповіли учням про те, як важливо дотримуватися Правил дорожнього руху. Правоохоронці в ігровій формі розповіли дітям, як правильно переходити дорогу, розуміти сигнали світлофора, «читати» дорожні знаки, а також пояснили, для чого існує дорожня розмітка і чим можуть обернутися пустощі чи ігри на проїжджій частині дороги.

Робот-помічник

Львівська лікарня швидкої допомоги єдина в Україні, яка має робота-хірурга. Він допомагає медикам у проведенні складних операцій. Торік у грудні було здійснено перше «роботизоване» хірургічне втручання жителю Бродів. А нещодавно пристрій уперше застосували для лікування дитини. 13-річна дівчинка мала патологію кишечника. З допомогою робота вдалося провести операцію з мінімальною травматизацією здорових тканин: хірург, який сидів за пультом, мав ще дві «руки» для додаткової вправності.

Українські урочистості в Польщі

У ПОЛЬЩІ відбулися заходи до річниці трагедії села Павлокома та річниці від дня народження отця Михайла Вербицького. Заходи розпочались біля Меморіалу трагічно загиблим 366 українцям у селі Павлокома, де відбувся чин панахиди та покладання квітів і лампадок. Опісля — скорботне віче.

Також учасники вшанування вирушили до села Млини, де у церкві Покрови Пречистої Богородиці відбувся молебень, а також покладання квітів до каплиці-пантеону, де похований отець Михайло Вербицький — український композитор, хоровий диригент, священник УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України «Ще не вмерла України…».

Все про «псевдособор»

У 75-ті роковини «собору» УГКЦ у Львові (відбувся 8-10 березня 1946-го), на площі Ринок відкрито виставку, присвячену пам’яті владик, священників та мирян УГКЦ, які не піддалися погрозам і тискові, маніпуляціям і підступам комуністичної влади та її спецслужб і пронесли віру та вірність своїй Церкві крізь довгі десятиліття переслідувань і підпілля. Серед представлених на виставці документів з архіву СБУ можна побачити укладені в НКДБ УРСР та затверджені в Москві плани ліквідації УГКЦ та організації цієї акції, звіти про арешти й вербування священників, списки агентури… На виставці вперше представлено фотопортрети багатьох функціонерів радянських спецслужб, які безпосередньо планували та проводили «ліквідацію унії». Фотографії з альбомів про «Львівський собор» та відзначення його «ювілеїв», які збереглися у фондах Держархіву Львівської області, дають змогу сповна відчути атмосферу радянської епохи, коли легальні релігійні організації перетворювали на ідеологічну обслугу атеїстичного режиму.

Сплячка скінчилася

У ВЕДМЕЖОМУ притулку «Домажир» відкрито 5-й за ліком туристичний сезон. З листопада 2020-го через обмеження карантину, локдаун та зимовий сон ведмедів центр не приймав відвідувачів. А відтепер працюватиме щодня, окрім понеділка. Наразі в реабілітаційному закладі є 22 клишоногі. За словами директора центру Ігоря Николина, до відкриття сезону працівники встановили новий вольєр із барлогами, підготували іграшки для ведмедів та по-новому облаштували територію для гостей. Кожен відвідувач зможе побувати на екскурсії, придбати сувеніри в крамниці, зайти у тутешнє кафе, а діти — відвідати лісову школу, спеціальну екскурсію, а також майстер-класи…

Дуб-довгожитель

ПАМ’ЯТНИКОМ природи місцевого значення визнали у Львові 150-літній дуб. Рішення прийняли депутати на сесії міської ради. Периметр стовбура старезного дерева, що на перехресті вулиць Івана Франка та Енергетичної, сягає п’яти метрів. А присвоїли йому такий статус з ініціативи місцевих мешканців.

Виробляли фальсифікат

ЗА процесуального керівництва обласної прокуратури викрито осіб, які займалися незаконним виробництвом підакцизної продукції. За даними слідства, двоє мешканців Золочівського району налагодили функціонування мініцеху з виробництва фальсифікованого алкоголю із підробленими марками акцизного податку. У ході обшуків, проведених у двох приміщеннях, виявлено та вилучено 3000 літрів спиртосуміші, 220 літрів спирту, готову продукцію й обладнання. Орієнтовна вартість вилученого на «чорному ринку» — близько одного мільйона гривень.