Архів
Вівторок,
6 липня 2021 року

№ 49 (19897)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготували

Тетяна РОЗДОБУДЬКО і Лариса ЛАВРЕНЕНКО.

Версія для друку          До списку статтей

Білокрилка на капусті

ОСТАННІМИ роками на капусті активізувалась білокрилка: комахи сидять під листям і висмоктують з нього сік. Через це рослини відстають у рості, жовтіють чи й зовсім засихають.

Найочевидніша ознака появи білокрилки на капусті, помідорах та іншій городині — хмарки маленьких білих комах, що здіймаються вгору, як тільки потривожите рослини. Білокрилка небезпечна насамперед тому, що дуже плодюча. За рік у теплиці одна рослина може стати «годувальницею» для 300 тисяч особин.

Комахи ці дуже дрібні, їхнє тіло й обидві пари крил покриті борошноподібним восковим нальотом, від чого і походить назва шкідника. На нижній частині листків легко помітити велику кількість личинок. Ще одна неприємність від білокрилки, крім того, що вона висисає сік, — на її цукристих виділеннях селяться сажисті гриби, що негативно позначається на фотосинтезі, відтак рослини гинуть.

Для знищення білокрилки на овочевих культурах застосовуйте біопрепарат Натургард.

За необхідності можна скористатись інсектицидами. Найефективнішими в цьому випадку є такі препарати, як Фітоверм, Фуфанон, Іскра, Актара, Актелік, Конфідор, Інта-Вір., Децис профі, Енджіо, Моспілан та інші — 0,5 грама розводять у п’яти-восьми літрах води (на сотку).

У посадках капусти проти комплексу шкідників ефективними також є композиції інсектициду Децис f-люкс з Діміліном.

Спробувати врятувати капусту від цього небезпечного шкідника можна і народними засобами. Наприклад, на ділянці розвішують кілька липких стрічок для мух.

З білокрилкою борються і з допомогою часникової настоянки — 200 г зубків та інших частин рослини залийте 10 л води на добу.

Цей вид шкідника боїться також настою з кульбаби — 2 кг листя на 10 л води, витримати чотири-п’ять діб. Настій зменшить кількість комах.

Досить ефективний і настій цибулиння — 200 г сухого лушпиння залийте окропом, настоюйте кілька годин, долийте водою до 10 л.

Обробку народними засобами повторюйте кожні два-три дні до повного зникнення шкідників.

Версія для друку          До списку статтей
Пригадується, в «глибоко радянські часи» повторні посіви, зокрема бульби, проводились переважно на Півдні України. Клімат змінився настільки, що тепер збирати другий урожай можна в усіх регіонах, були б сили. Це вельми доцільно не лише із суто економічної точки зору, додаткового прибутку, а й з інших причин, зокрема тієї, що картопля, посаджена влітку і зібрана восени, довго лежить і не проростає, це цінніший, ніж літній, посадковий матеріал. У відповідному матеріалі особливу увагу ми приділимо вибору сортів для повторного садіння, з ними важливо не помилитись. Трапляється, починають огірки свій «вихід» чудово, плоди наростають рясно, а потім — наче відрізало, хоча за строками мають ще родити і родити. Якщо причина не у хворобі, то — у браку живлення, а значить, їм треба допомогти. Наші поради щодо цього будуть призначені й тим, хто суворо дотримується правил органічного землеробства, і тим, хто віддає перевагу перевіреному співвідношенню мінеральних добрив і органіки. Словом, як вгодити огірку?
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове