Архів
Вівторок,
6 липня 2021 року

№ 49 (19897)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • Гаряча тема

«Годувати людство будуть не українці»

Віталій НАЗАРЕНКО.

Чернігівська область.

Фото автора.

Власники невеликих господарств та фермери готуються до посилення рейдерських атак на їхні підприємства. Прогнозують, що старт продажу землі витримають не всі, а ті, хто виживе, змушені будуть починати все спочатку.

ВЛАСНИК СТОВ «Нива 2008» Григорій Супрун з Носівського району (на фото унизу) вважає оренду чи не найефективнішою формою господарських взаємовідносин між підприємствами та власниками землі.

«Сьогоднішня оренда землі, вважаю, це дієвий механізм для фінансової підтримки орендодавців і місцевих бюджетів, — стверджує Григорій Іванович. — Іноді чуємо таке: той банк луснув, та структура ненадійна... А передача земельної ділянки в оренду забезпечує стабільний дохід без жодної копійки капіталовкладень. Скільки житиме людина і її нащадки, стільки вони отримуватимуть надходження від оренди. Якщо ж власник паю продає землю, то одержує одноразове надходження і втрачає стабільний прибуток. У разі ж, коли землю продадуть іноземцям, Україна взагалі втратить частину власного суверенітету».

На тверде переконання аграрія, нам потрібен не ринок землі, а ефективна і взаємовигідна співпраця між орендарем та орендодавцем.

Григорій Супрун наводить як приклад практику європейських країн: вони ревно дбають про власну продовольчу безпеку та виставляють умови, за якими придбати землю можуть не всі.

«Перед тим як купити землю, ти маєш на ній певний період прожити, попрацювати, і тільки тоді можна про щось говорити. Це позиція країн, які піклуються про своє продовольче благополуччя», — каже аграрій з Носівщини.

«Від ринку землі я очікую багато неспокійних ночей, головного болю, — говорить керівник ПСП «Пісківське», що неподалік Бахмача, Валерій Колоша (на фото вгорі). — Найгірше, що замість того, аби докладати сили на економіку підприємства, на розбудову територій і громад, ми будемо витрачати кошти на захист бізнесу».

Колошу можна назвати «середняком», оскільки його господарство обслуговує кілька сіл і має в оренді близько 5 тисяч гектарів землі. Саме такі хазяйства, вважає фермер, і стануть ласим шматком для різного роду махінаторів.

«Я не передбачаю рейдерства, воно вже є, — запевняє аграрій. — За нашою інформацією, а ми її збираємо звідусіль, зараз по забутих селах їздять якісь люди з нотаріусами. Дають по 200 доларів, і бабусі та дідусі підписують на них довіреності. Не виключаю імовірності, що після 1 липня їхня земля виявиться вже переписаною на інших людей. Держава, впроваджуючи ринок землі, мала подбати про закони, які карали б за рейдерство всіх причетних — організації, нотаріусів, реєстраторів…».

Ринок землі дасть країні тільки негатив, певен член Всеукраїнської асоціації виробників молока та Асоціації фермерів і приватних землевласників, керівник ФГ «Напорівське», що у Чернігівському районі, Григорій Ткаченко.

«З першого липня офіційно стартує не земельна реформа, а офіційний земельний дерибан, — називає речі своїми іменами директор фермерського господарства. — На превеликий жаль, скасування МінАПК потягло за собою ліквідацію обласних та районних управлінь АПК. Малий і середній бізнес опинився ізольованим інформативно та консультативно. Великі ж холдинги мають власні структури, нотаріусів, реєстраторів і армію юристів. Тому нічого хорошого від так званого ринку я не чекаю, він вочевидь не в інтересах українців».

Жоден з опитаних агровиробників не сподівається на допомогу влади. В Чернігівській області до цього часу навіть не створено антирейдерського штабу, хоча спроби рейдерства частішають.

Дрібні та середні аграрії все розуміють і вже вголос визнають, що з продажем землі всіх надурили.

«Цей ринок не в інтересах українців, — говорить в унісон з іншими аграріями Валерій Колоша. — Видушують нас з нашої землі. Пригадую, ми були в Америці, і один тамтешній фермер сказав, що колись закінчаться нафта, газ, усі природні копалини, а той, хто володітиме родючими землями, — той правитиме світом».

Що ж, схоже на те, що годувати людство будуть не українці. Влада та «наші іноземні партнери» після імплементації на практиці ринку землі готують податкові зміни. Агровиробники мають підготуватися не тільки до витрат на купівлю землі, а й до додаткового податкового навантаження на один гектар власності. Неважко спрогнозувати, яким буде результат, — тотальне обезземелення українців і крах аграрної сфери. Це, безумовно, потягне за собою падіння економіки, адже сьогодні аграрне виробництво є її локомотивом. Воно дає державі 48 відсотків валютної виручки та гарантує 20 відсотків валового внутрішнього продукту.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Налітай, поспішай...
Читати
Тонемо у смітті
Читати
Ставку ПДВ повернули
Читати
Дефіцит і перевиконання
Читати
За злочин — довічне
Читати
Вакцинуються потихеньку
Читати
Чи туди йдемо?
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове