Архів
Вівторок,
6 липня 2021 року

№ 49 (19897)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну

Мов квітконосний бутон запашний

Антоніна КІЗЛОВА.

6 липня (23 червня за ст. ст.) православні вшановують святу мученицю Агрипіну Римлянку (243 — близько 257 рр.), що загинула в часи правління імператора Валеріана ІІ.

Угодниця народилась у Римі. Ще в дитинстві, невдовзі після хрещення, вирішила присвятити життя служінню Господу. Заради цього, коли стала на порі, відмовилася виходити заміж. Дівчина обговорювала рішення з подругами, і про це дізналися їхні батьки-язичники. Останні вже підшукали дочкам наречених і злякалися, що поведінку Агрипіни можуть наслідувати і зруйнуються давно складені плани. Тому дівчину видали представникам влади, котрі саме особливо жорстоко переслідували християн.

Під час допиту Агрипіна відкрито визнала себе християнкою, пояснила, що насправді нікого не закликала не виходити заміж, а сама прийняла таку обітницю, аби прославити Пренепорочну Діву Марію.

За відмову повернутися до язичництва ув’язнену катували. Її кинули ночувати з роздробленими руками й ногами, закутими в колодки. Втім, уранці знайшли чудотворно зціленою. Так багато очевидців розпізнали істинність віри, за яку страждала дівчина, і теж захотіли охреститися. Це ще більше розлютило суддів.

Коли Агрипіні винесли смертний вирок, вона злякалась, але не відреклася від Господа, а почала молитися, щоб Він упокоїв її безболісно. Тоді явився ангел і забрав юну душу ще до того, як кати відтяли мучениці голову.

Поховали подвижницю в Римі. На початку IV ст. три благочестиві подруги (згодом теж були канонізовані як мучениці) вивезли її мощі до міста Мінео на о. Сицилії. Там віряни помітили, що біля могили відбуваються численні зцілення, особливо від душевних недугів. На початку ХІ ст. реліквію урочисто перенесли до Константинополя. Ймовірно, тоді ж на честь святої склали службу, котра збереглася в уривках.

Українські віряни назвали празник Горпиною Купальницею, адже він передує святу Івана Купала (Різдва святого пророка, Предтечі й Хрестителя Господнього Іоан а). Склалася традиція збирати цього дня лікарські трави, заготовляти на весь рік віники для лазні, пригощати нужденних і подорожніх.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Налітай, поспішай...
Читати
Тонемо у смітті
Читати
Ставку ПДВ повернули
Читати
Дефіцит і перевиконання
Читати
За злочин — довічне
Читати
Вакцинуються потихеньку
Читати
Чи туди йдемо?
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове