Архів
Вівторок,
5 липня 2022 року

№ 23 (19967)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Липень Наша пошта

Липень

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей

Унікальні рослини

Микола ГРУДЕНЬ.

ПІД ЧАС експедиції на Київщині екологи випадково натрапили на старий ліс, де майже ніколи не ступала нога людини. Про це повідомив кореспонденту «СВ» директор громадської організації Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) Володимир Євгенович Борейко. Там виявили значну кількість дикої орхідеї — гніздівку та пилкоголовник великоквітковий. У Київській області є лише два місця, де ростуть саме ці види. Вони занесені до Червоної книги України.

Ці унікальні рослини вдалося знайти в Богуславському лісництві неподалік Ржищева завдяки тому, що сюди дуже важко дістатися через відсутність доріг і складний рельєф місцевості. Поряд немає навіть сіл.

«У нас виникла аналогія з відомим романом Артура Конана Дойла «Загублений світ». Вікові граби і черешні, папороть, напівтемрява в лісі навіть опівдні, дзюрчання чистих джерел — усе це незвичайно, — сказав В. Борейко. — Хочемо створити заповідне урочище, щоб унікальна рослинність не зникла».

Через кілька днів Володимир Євгенович порадував ще однією приємною звісткою. Днями експедиція КЕКЦ, в якій взяли участь ботаніки та лісники Ржищівського лісництва, на південному сході Київщини знайшла ще одну рідкість — дику орхідею венерин черевичок. Популяція складалася з 22 рослин, сім із яких цвіли. Орхідея занесена до Червоної книги України та належить до категорії «уразливий». Ця рослина також на території області росте лише у двох місцях, а у сусідній Чернігівській в одному.

Венерин черевичок, названий так за унікальну форму пелюсток, що нагадує це жіноче взуття, практично зник через вирубування лісів. У Швейцарії його стали охороняти ще з 1878 року. Цей вид зацвітає тільки на 13-му році життя. Знайти його та інші орхідеї лісу дуже важко. Бо вони самі вирішують, коли показатися людині. «Востаннє у цьому місці ботаніки бачили венерин черевичок 2003-го», — зауважив головний еколог центру.

Версія для друку          До списку статтей

«Неприємні» дні

за геофізичними чинниками:

5,                    вівторок,             7-9          год.

7,                    четвер,                 12-13      год.

10,                  неділя,                 11-12      год.

11,                  понеділок,           16-18      год.

 14,                 четвер,                 13-15      год.

19,                  вівторок,             22-23      год.

25,                  понеділок,           7-9          год.

27,                  середа,                 4-5          год.

29,                  п’ятниця,            2-3          год.

31,                  неділя,                 14-15      год.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове