Архів
Вівторок,
5 липня 2022 року

№ 23 (19967)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Липень Наша пошта
  Версія для друку          На головну

Аби не постраждали пацієнти

Микола ЮРЧИШИН.

 Нещодавно у Києві в Укрінформі відбулася пресконференція, організована Міжнародною діабетичною асоціацією України та Всеукраїнською радою захисту прав та безпеки пацієнтів.

РІЧ у тому, що 22 травня Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташоване на території російської федерації або республіки білорусь, який обмежує обіг в Україні ліків, вироблених у росії та білорусі». Також МОЗ відмовлятиме в реєстрації лікарського засобу міжнародним фармкомпаніям, якщо бодай один його компонент або етап виробництва здійснювався на заводах на території цих двох країн. Кількість рецептурних медикаментів, які можуть бути вилучені з аптек в Україні після набуття чинності закону, який наразі очікує на підпис Президента, становитиме понад 99,5 млн упаковок, або 22% загального річного споживання ліків, наголошують експерти. При цьому буде припинено дію реєстраційних свідоцтв низки препаратів для лікування кардіологічних захворювань, цукрового діабету, органів дихання, а також протиінфекційних засобів. До чого це може призвести?

— Ми звертаємо увагу громадян, усіх лікарів, Міністерства охорони здоров’я на те, що ухвалені зміни до закону про ліки, якими заборонять їх постачання з російської федерації та білорусі, зачеплять не менш ніж 13 компаній Європейського Союзу, Великобританії та США, — заявив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк. — Якщо Міністерство охорони здоров’я позбавить реєстраційних свідоцтв їхні препарати, вони не завозитимуться в Україну. Кожен четвертий лікарський засіб — близько 700 препаратів — може потрапити під заборону. Та чи зможуть українські фармацевтичні компанії надати їм повноцінну заміну?

— Почувши про прийняття цього закону, хворі на діабет захвилювалися, чи отримуватимуть ліки, адже в цьому переліку є назви двох компаній із виробництва інсулінів, — наголосила президент Міжнародної діабетичної асоціації України Людмила Петренко. — Відомо, що вітчизняні виробники інсуліну можуть покрити тільки 45 відсотків потреб України.

Тож Асоціація звернулася до Президента Володимира Зеленського з проханням переглянути дію деяких ухвалених змін до Закону України «Про лікарські засоби» і залишити без змін список препаратів інсулінів виробництва тих зарубіжних виробників, які відшкодовуються сьогодні за програмою «Доступні ліки».

Очільниця Асоціації нагадала, що з такою ж ситуацією Україна стикалася 2002 року, коли 90 відсотків дорослого населення було переведено на вітчизняні інсуліни, але не всі хворі за медичними показаннями змогли їх приймати.

— Закон вдарить по наших пацієнтах, — упевнена Л. Петренко. — Ми направили звернення до Міністерства охорони здоров’я, в якому просимо пояснити, як вирішуватиметься проблема забезпечення інсулінами.

Висловив на пресконференції своє занепокоєння щодо нових законодавчих обмежень в умовах воєнного стану доктор медичних наук професор Інституту кардіології імені М. Стражеска Юрій Сіренко. За його словами, кожен третій дорослий громадянин має підвищений тиск (артеріальну гіпертензію), тобто це мільйони людей. За сучасними протоколами перший крок лікування артеріальної гіпертензії — це фіксована комбінація двох препаратів, другий крок — це три препарати в одній таблетці. На жаль, більшість виробників таких фіксованих комбінацій потрапляють у перелік компаній, які можуть підпасти під заборону. А замінити препарати іншими — це погіршити ефективність лікування.

Учасники пресконференції дійшли єдиного висновку: ухвалені зміни до закону про лікарські засоби потрібно переглянути так, щоб від цього не постраждали хворі не тільки на цукровий діабет, а й на інші тяжкі недуги.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Агроекспорт зростає
Читати
Спрощено процедури реєстрації
Читати
Десятки тисяч злочинів
Читати
Вкотре обіцяють подолати дефіцит
Читати
Тепер «безвіз» ще й транспортний
Читати
Повернулися додому
Читати
Жінки служитимуть лише за бажанням
Читати
Харчів менше
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове