Архів
Вівторок,
5 липня 2022 року

№ 23 (19967)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Липень Наша пошта
  Версія для друку          На головну
  • На зв’язку — Запоріжжя

Кожному — захист і турботу

Ганна КЛІКОВКА.

ОБЛАСНИЙ центр став рятівною парасолькою для жителів окупованих територій, а також населених пунктів, де тривають бойові дії. Місто прийняло вже понад 125 тисяч вимушених переселенців, серед яких 34 105 дітей, і сюди продовжують приїжджати люди, рятуючись од війни. Статус ВПО оформили 74 тисячі евакуйованих, із них у Запоріжжі тимчасово розміщено близько 2700 осіб. Це ті, хто не зміг самостійно винайняти житло або скористатися програмою «Прихисток».

Евакуйовані, які залишилися в місті, проживають у гуртожитках та інших комунальних закладах, їх забезпечують триразовим харчуванням. Коли ж набирається достатня група людей, влада отримує можливість організовано перемістити їх у глиб країни, в безпечніше місце.

«Топчик», «Кіборг», «Бро»

БРОНЕЖИЛЕТИ з такими назвами виготовляє волонтерський центр «Паляниця». «Бро» — зовсім нова модель, основу якої становлять модифікації семи видів бронежилетів. Виробники кажуть, що вона полегшена, ідеально підходить для спецслужб та виїзних груп. Конструктори взяли найкраще від семи модифікацій і навіть вдосконалили їх. Зокрема, врахували зауваги бійців, які хоч і схвалили два попередні варіанти виробів, однак вважають їх досить великими. Тож волонтери добре помізкували і створили «Бро» (скорочено від «бронежилет» і «братик»). Кілька нових екземплярів уже передали військовим.

Волонтерський центр «Паляниця» є найпотужнішим у Запоріжжі. Тут працює близько 600 людей. Вони виготовляють ноші для евакуації поранених, бронежилети, буржуйки, їжаки, маскувальні сітки та навіть «фейкові» бойові позиції. За час війни тут уже переробили близько 20 тонн сталі, виготовили плити ІІІ та IV ступенів захисту для бронежилетів. Найбільша партія — зі сталі, яка має IV ступінь захисту, — була передана військовим, що перебувають у зонах бойових дій.

Дякуємо, закарпатські друзі!

БЛАГОДІЙНА організація «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» надіслала Запоріжжю близько 70 найменувань медичних препаратів на суму майже 494 тисячі гривень. Ці ліки вже доправлено до запорізьких лікарень. Разом переможемо!

Підняли настрій і бойовий дух

АРТИСТИ академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» разом із художнім керівником та головним хормейстером обласної філармонії Сергієм Чорногором порадували захисників патріотичною програмою «Встань, козацька славо!». Перед бійцями виступили Віктор Храмов, Ірина Котлярова, Ольга Пацернюк і Тарас Максименко. Артисти відкрили програму, натхненно виконавши Гімн України, потім звучали народні, козацькі й естрадні композиції. Окрасою концерту стала знакова пісня «Ой у лузі червона калина» в обробці Сергія Чорногора. Глядачі підспівували також улюбленим «Я піду в далекі гори», «Била мене мати», «Кохана». Крім того, колектив обласної філармонії пригостив військових фірмовими пиріжками та вручив їм державні прапори, які виготовляють тутешні філармонії.

Благородна місія

ПРОЄКТ «Їжа життя» об’єднав суспільно активних людей для доброї справи — нагодувати тих, хто цього потребує. Із 28 лютого волонтери готували страви для пасажирів евакуаційних потягів, тепер підтримують харчами вимушених переселенців, багатодітні родини, а ще роблять адресну доставку людям, які не можуть прогодуватися самостійно. «Ми самі готуємо, роздаємо наїдки, також передаємо продукти в харчових бочках туди, де зустрічають біженців», — розповідає засновник проєкту Євген Морозов. За один день кухарі готують понад 600 порцій. Усі люди в колективі переважно вегетаріанці, а тому родзинкою проєкту є такий формат харчування. Зазвичай це каші, сирні та молочні супи, плов, овочеві страви і смаколики. Їжу готують на багатті у казанах ємністю по 100 літрів.

На закупівлю харчів для 800 порцій потрібно близько 10-12 тисяч гривень. Фінансову підтримку надають волонтери, благодійні фонди та всі небайдужі. У колективі працює понад 30 людей, і в кожного є своя зона відповідальності.

Колега Патрона — відважний Майстер

ВІН бездоганно знає всі команди та завжди готовий виконати будь-яке завдання. Бельгійська вівчарка на кличку Майстер Давір Волмарт Хофф, або просто Майстер, віддано служить у головному управлінні ДСНС у Запорізькій області. Хвостатому піротехніку сім років, він улюбленець усієї команди мужніх рятувальників. «Собаку тренуємо для пошуку вибухонебезпечних предметів у автівках, цивільних будинках, на залізниці», — розповідає старший сержант-кінолог Дмитро Панфіловський.

Чотирилапий рятувальник спільно із професійними піротехніками шукає вибухівку, що залишили російські окупанти, — тротил, пластид, порох. Ніс Майстра — чутливий інструмент. Нещодавно він знайшов 152-міліметровий снаряд. «Навчання відбувається у вигляді гри: пес шукає, потім його за це заохочуємо іграшками або смаколиками. Найбільше полюбляє варену курятину». З нагоди дня народження Майстра британські колеги-вогнеборці передали хвостатому другу спеціальні ласощі та іграшки, з якими собака залюбки бавиться.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Агроекспорт зростає
Читати
Спрощено процедури реєстрації
Читати
Десятки тисяч злочинів
Читати
Вкотре обіцяють подолати дефіцит
Читати
Тепер «безвіз» ще й транспортний
Читати
Повернулися додому
Читати
Жінки служитимуть лише за бажанням
Читати
Харчів менше
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове