Архів
Вівторок,
30 серпня 2022 року

№ 31 (19975)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Наша поштаПост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував
Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей

Засоби проти псоріазу

Любов САЛІЙ, фітотерапевт.


Як відомо, псоріаз — це системне автоімунне захворювання, що супроводжується почервонінням, подразненням і лущенням шкіри.

Причини не виявлено

ПЕРШІ його прояви: папули (елементи шкірного висипання) рожевого або яскраво-червоного кольору правильної округлої форми, вкриті лусочками (псоріатичними бляшками). Звідси й інша назва хвороби, яка точно передає її симптоми, — лускатий лишай.

Псоріаз може з’явитися на будь-якій частині тіла, але найчастіше уражується шкіра на ліктях, колінах, спині та голові. Можуть також постраждати суглоби, що загрожує псоріатичним артритом. Як наслідок, з’являються сильна слабкість, депресія, хронічна втома. А в багатьох людей розвивається ще й комплекс неповноцінності: вони соромляться носити відкритий одяг, а походи на пляж залишаються лише мрією.

На щастя, псоріаз — неінфекційне захворювання, тому ним не можна заразитися. Причини розвитку хвороби досі не виявлено, але точно відстежено її спадковість.

Звичайно ж, в офіційній та народній медицині є багато засобів для лікування, але, на жаль, досягти повного зцілення поки що не вдається. Максимум, що можливо, — досягти тривалішої чи навіть повної ремісії. Однак ризик рецидиву зберігається.

Роль особистого чинника

БАГАТО чого в боротьбі з псоріазом залежить від вас: намагайтеся звести до мінімуму вплив стресових ситуацій, якнайменше часу перебувати в приміщеннях із кондиціонером, що працює, носіть просторий бавовняний одяг, дотримуйтесь оптимального прийому сонячних ванн.

Важлива підмога в лікуванні — дотримання дієти: обмежте у своєму раціоні тваринні жири та вуглеводи, в тому числі вершкове масло, незбиране молоко, яйця, цукор, мед, какао, шоколад, картоплю, білий хліб, сало, копчення, цитрусові, всі спеції, чай, каву, рафіновані та оброблені продукти. Потрібно сказати НІ алкоголю та продуктам, що містять фітонциди (цибуля, часник, хрін), а також червоний пігмент (помідори, шипшина, червоні ягоди та фрукти). Словом, у їжі слід утриматися від усього гострого, солодкого, жирного та кислого. А коли стан поліпшиться, раціон можна доповнити молоком, кефіром, сиром.

Натомість скажіть ТАК овочам, фруктам та ягодам, м’ясним продуктам (нежирна яловичина, м’ясо кролика й індички), відвареній або злегка підсмаженій свіжій річковій рибі. У необмеженій кількості пийте молочну сироватку, компот із сухофруктів, джерельну воду.

Помічні лікарські трави

НА ДУМКУ більшості фахівців, ефективних ліків від псоріазу в сучасній медицині наразі немає, але непоганих результатів можна досягти за допомоги народних засобів. При цьому без будь-яких побічних дій, властивих фармпрепаратам.

Так, одним із дієвих засобів народної медицини за псоріазу здавна вважають траву череди трироздільної. Причому на початковій стадії достатньо провести всього 1-2 курси оздоровлення, щоб досягти позитивного результату.

Рецепт відвару: 2 столові ложки з вершком подрібненої сухої трави залити пів літра окропу та витримати 5 хвилин на слабкому вогні. Ніч нехай настоїться, вранці процідити та випити протягом дня до їди за кілька прийомів. І так щодня протягом двох місяців. За потреби після двотижневої перерви курс можна повторити.

Однак препарати на основі череди не можна приймати за алергії на цю рослину, за зниженого артеріального тиску, діареї, хронічного безсоння, перезбудженості.

Крім внутрішнього застосування, можна використовувати мазь із череди або чистотілу почергово, наприклад, тиждень — мазь із череди, затим тиждень — мазь із чистотілу. Взяти суху траву, подрібнити в кавомолці, змішати з дитячим кремом у співвідношенні 1:1, ретельно перемішати. Змащувати проблемні ділянки двічі на день протягом місяця.

Інший рецепт проти псоріазу — мазь із прополісом. Подрібнити й розтопити (заморозити, а потім натерти на тертці) 20 г прополісу, додати 5 г подрібненого воску бджолиного, 140 грамів аптечного ланоліну, все добре перемішати, тримати на водяній бані 10-15 хвилин, щоб суміш розтопилася. Цією маззю змащувати уражені ділянки двічі на день протягом місяця.

Проти псоріазу також допоможе мазь із меду та алое. Ці продукти справляють протизапальну, регенерувальну, ранозагойну дії. Мазь усуне свербіж, лущення, набряк і почервоніння за умови, що немає алергії на алое. Ретельно змішати 100 грамів меду та 2 столові ложки соку алое. Краще брати мед із не дуже густою консистенцією. Наносити на ділянки шкіри двічі на день протягом місяця.

Поширеним та ефективним засобом боротьби з псоріазом є березовий дьоготь. Він добре діє на початкових стадіях псоріазу. Спочатку варто перевірити, чи немає на нього алергії. Для цього краплю дьогтю нанесіть на згин ліктя та поспостерігайте за реакцією. За ознак алергії (почервоніння та свербіж) застосовувати його не можна. Якщо ж алергії немає, перші дні дьоготь потрібно наносити на уражені частини шкіри на 10 хвилин, після чого змити дігтярним милом. Затим поступово збільшувати час дії до 40 хвилин на добу. Використовувати до повного зникнення бляшок. Найкраще наносити дьоготь увечері, але врахуйте те, що це оздоровлення подобається не всім, оскільки дьоготь має неприємний запах.

Перед застосуванням будь-яких рекомендацій порадьтеся з лікарем.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове