Архів
Вівторок,
18 жовтня 2022 року

№ 38 (19982)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  Версія для друку          На головну

Доплата за прихисток переселенців

Олена КОЩЕНКО.

Мешканцям України, які прийняли у своїх домівках внутрішньо переміщених осіб, в опалювальному сезоні доплатять за їхнє пристановище.

ІЗ ЖОВТНЯ, з початком опалювального сезону, такі господарі житла отримуватимуть близько 900 гривень на місяць на кожного прихищеного ними переселенця. Уряд на своєму засіданні 30 серпня вніс відповідні зміни до програми компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО «Прихисток». Це ключова програма з розселення біженців, вона започаткована і керується Міністерством громад і територій, а фінансується не тільки бюджетним коштом, а й на внески міжнародних донорів.

Так, Товариство Червоного Хреста України за домовленістю з Кабінетом Міністрів фінансуватиме повний обсяг витрат на компенсацію за розміщення ВПО у прийдешньому опалювальному сезоні. «Ми досягли згоди. 6 вересня між Міністерством розвитку громад і територій та Товариством Червоного Хреста було підписано відповідний меморандум. А до 1 жовтня всі необхідні урядові постанови будуть прийняті. При цьому подвоєння виплат буде автоматично задіяно на всіх учасників програми «Прихисток». Її навіть розширили — тепер уже й на неповнолітніх передбачені такі компенсації. Щоб отримати компенсацію за розміщення переселенців, необхідно повідомити про це державу відповідною заявою», — роз’яснила віце­прем’єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

До відома: в Україні станом на початок вересня кількість зареєстрованих ВПО становить 4 479 798. З них 1 063 489 дітей. За час війни урядовою соціальною програмою забезпечення житлом ВПО «Прихисток» уже скористалися трохи більш як 500 тисяч жителів України. Найактивніше вона сьогодні діє у Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій, Львівській та Кіровоградській областях. Треба уточнити: програма не поширюється на тих орендарів, які надали притулок переселенцям за гроші — певну орендну плату. Наразі мова лише про тих, хто зробив це безоплатно.

 Сьогодні за одного прийнятого переселенця українська родина одержує від держави 450 гривень щомісяця. Для власників житла, які не мають боргів з оплати комуналки і хотіли б надати його для проживання переселенців, а також і для шукачів пристановища створено спеціальний сайт «Прихисток». На ньому можна створити оголошення «знайти» або «надати» житло, а вже після розміщення біженців — подати заяву до органів місцевого самоврядування. Згодом виплати щомісяця зараховуватимуться на картку власника житла.

Як довго триватимуть компенсаційні виплати сім’ям, що безоплатно прихистили в себе переселенців? Відповіді немає. Адже неможливо передбачити, скільки ще триватиме війна, якою буде економічна ситуація в країні та якими темпами йтиме відбудова наших зруйнованих міст і сіл. Тому в уряді поки що вирішили: оскільки опалювальний сезон традиційно закінчується 15 квітня, тоді й переглядатимуть рішення щодо розміру компенсації з огляду на ситуацію, наприклад курс гривні.

Як відомо, водночас в Україні діє низка програм із забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Як тимчасовий осідок, споруджено 17 модульних містечок. Найбільше їх побудовано на Заході України та на Київщині, є такі й в інших областях. Також в уряді заявили про плани протягом наступних 5-6 місяців звести п’ятиповерхові будинки для вимушених переселенців у 16 регіонах. Причому робитиметься це не тільки на гроші міжнародних донорів, а й на ті кошти, які на сьогодні є конфіскованими: це стосується і російських банків, і російських активів. «В Україні є такі гроші, які можна витрачати саме для того, щоб допомагати людям, які втратили житло. Тому зараз є відповідний законопроєкт №7198, який уже активно готується до другого читання», — поінформувала І. Верещук. Нещодавно Президент Володимир Зеленський зазначив, що для відновлення інфраструктури України після повномасштабної війни може знадобитися загалом від 600 до 800 мільярдів доларів.

PS. Коли матеріал готувався до друку стало відомо, що ЄС та Україна погодили виділення 500 млн євро на фінансування житлового будівництва та освіти для внутрішніх переселенців.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Нагороди достойним
Читати
Довірили керувати
Читати
На внутрішні потреби вистачить
Читати
Опалення ввімкнуть незабаром
Читати
Експорт знизився
Читати
Попри все — щасливі
Читати
Повернули додому
Читати
Дію правил подовжено
Читати
Санкції проти «папєрєдніків»
Читати
Уряд підтримав «реорганізацію»
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове