Архів
Вівторок,
11 квітня 2023 року

№ 15 (20007)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував
Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей

Оздоровлюємо простату

Ольга КОМАР, нутриціолог.

Цей орган, розміром із волоський горіх, розміщений на виході із сечового міхура. Тож патологічні процеси в простаті зумовлюють великий дискомфорт: печіння, часті походи до вбиральні, втрата чоловічої сили.

АДЕНОМА простати виникає на тлі вікових гормональних змін: зменшення вироблення тестостерону та підвищення рівня естрогену. Розростаючись, простата здавлює вихід із сечового міхура, а відтак перешкоджає виведенню сечі. З’являються відчуття неповного спорожнення сечового міхура, часті позиви, що перешкоджають повноцінному нічному відпочинку, виникає страх відходити далеко від туалету.

Дотримуючись кількох правил, можна запобігти й значно поліпшити стан за аденоми простати. Позаяк головна причина — зміна гормонального фону, то необхідно оздоровити печінку, яка впливає на вироблення гормонів. Надмір в організмі естрогену часто відбувається на тлі проблем із печінкою, жирового гепатозу, понаднормової маси тіла та надлишку жиру в чоловіків. Тож перша рекомендація — взяти під контроль харчування.

У раціоні мають бути так звані фітоестрогени. Вони блокують надмірне вироблення гормону естрогену і впливають на поліпшення роботи печінки та простати. Це всі хрестоцвіті рослини: різні види капусти, редька, редис, ріпа, бруква й гірчиця, а також люцерна. Люцерну добре вживати у вигляді біодобавки. Вона має унікальні корисні для чоловічого органа вітаміни й мінерали, сприяє очищенню. Корінь люцерни сягає до 10 м у глиб землі, де бере ті речовини, яких бракує на поверхні.

Фітоестрогени є й у шкірці та кісточках лимона, лайма, коренях кропиви жалкої, чайному грибі, насінні гарбуза. До речі, в олії та насінні гарбуза міститься ще й цинк, мікроелемент, украй потрібний для нормального функціонування простати. Тож рекомендовано, щоденно з’їдаючи жменю насіння, додавати гарбузову олію до страв, а також приймати препарати цинку.

За аденоми простати не можна вживати молочних продуктів, бо в них міститься підвищена кількість естрогену. Потрібно відмовитися від алкоголю, тютюну, їжі, вирощеної на хімічній основі та упакованої в пластик. Мікрочастинки пластику сполучаються з продуктами, що в упаковці, й, потрапляючи з ними в організм, є джерелом естрогену. Не треба об’їдатися, особливо солодким. Бо що більше жиру в організмі, що більша надмірна маса тіла, то вищий рівень цукру в організмі, а відтак і рівень естрогенів, котрі провокують ріст аденоми.

Друга порада — підвищуйте опірність організму. Найпростіші засоби — спиртові настоянки кореня женьшеню, родіоли рожевої. Приймати по 5-10 крапель двічі-тричі на день за пів години до їди, курсом 2 тижні. Гіпертонікам вони не показані, бо провокують підвищення тиску.

Для зміцнення імунітету добре за 2 години після їди вранці та ввечері розсмоктувати пилок та пергу. Разова доза — 1-2 г (це 4-6 горошин). Курс прийому — 3-4 тижні.

Третя порада — прибрати застій і поліпшити кровообіг в органах малого таза.

Із рослинних засобів цьому добре сприяє готу кола: не лише поліпшує мозковий кровообіг, а й активізує венозний відтік у малому тазі, поліпшує роботу судин і капілярів, що стимулюють кровопостачання простати, усувають застійні явища. А це вкрай важливо за чоловічих проблем. Курс такої судинної реставрації — 3 місяці.

Люди старшого віку зазвичай менше рухаються порівняно з молодими. Це також є чинником виникнення застійних явищ в органах малого таза. Внаслідок цього розвиваються бактерії, виникають запалення, які поглиблюють патологічні процеси. Тому дуже корисно побільше ходити. Крім того, для усунення застою є обов’язковими спеціальні щоденні вправи.

Вправа 1 — втягування ануса. У позі сидячи на видиху підтягувати вверх анус і органи низу живота та розслаблювати на вдиху. Вправу роблять по 10-20 разів у міру сил, затим хвилинна перерва й повторення вправи.

Вправа 2 — почергове напруження сідниць. Сидячи в кріслі чи на підлозі, на видиху підняти напружуючи праву сідницю, на секунду затримати в цьому положенні, на видиху розслабити. Потім все так само робимо з лівою сідницею. Зробити таких 20-40 підйомів.

Вправа 3 — переміщення сідницями по підлозі. Сидячи на підлозі (кому важко — на дивані), переміщуватися правою-лівою сідницями спершу вперед, потім назад протягом кількох хвилин. Кожну вправу робити від 5 до 10 разів.

Четверта порада — прийом препаратів, що корегують роботу печінки, гормональний фон, поліпшують роботу простати. Таку терапію підбирають індивідуально. З основних діючих біологічно активних речовин для здоров’я простати рекомендують: чорний горіх, кору мурашиного дерева, босвелію, люцерну, жир печінки акули. Зокрема, останній є природним імуномодулятором, що містить алкілгліцерол, бореться з раковими клітинами, знижує ризик виникнення онкології. А босвелія — олія ладанового дерева — це потужний природний протизапальний засіб. Чорний горіх і кора мурашиного дерева — відомі борці з хвороботворними бактеріями.

У комплексі така терапія дає стійкий позитивний результат уже за кілька курсів прийому. Звісно, якщо пацієнт дотримується рекомендацій.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове