Архів
Вівторок,
18 квітня 2023 року

№ 16 (20008)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:  Зенітка Наша поштаСоняшник
  Версія для друку          На головну
  • Неоголошена війна

Ганьба, яку не вдасться змити

Михайло ВЕДМІДЬ.

СИТУАЦІЯ на фронті минулого тижня суттєво не змінилась. Окупанти і далі намагалися захопити Бахмут, у місті точилися не бачені за останні десятиліття бої. «Сьогодні безпосередньо в міській забудові Бахмута відбуваються безпрецедентні за останні десятиліття криваві бої. Ворог поставив за мету понад усе взяти це неприступне місто-фортецю», — зазначив, коментуючи ситуацію 15 квітня, в суботу, речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий.

Також військовий спікер наголосив, що українські бійці намагаються «максимально завдати шкоди ворогу» і роблять усе, аби «сточувати боєздатність» російських військ. За його даними, тієї доби загарб-ники лише під Бахмутом завдали 158 ракетних, артилерійських ударів та з РСЗВ. «17 бойових зіткнень відбулося, 80 окупантів знищено, 100 — поранені. Також знищено чотири польові склади ворога», — поінформував С. Череватий. Відомостей щодо втрат серед українських захисників він не навів, проте підсумував, що незламне місто Бахмут стало для вояків «другої у світі армії» «точкою безславності». На його думку, такими величезними зусиллями не взяти районного центру протягом дев’яти місяців — це «ганьба, яку їм не вдасться змити ніколи». Сергій Череватий додав, що наступним за інтенсивністю дій противника став Лимансько-Куп’янський напрямок. Ця ділянка — лідер за кількістю обстрілів. «За цю добу ворог 307 разів завдав ударів різними калібрами та системами вогню по наших позиціях», — поінформував військовий речник.

Після відвідин фронту на Бахмутському напрямку командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський зазначив: «Ворог перейшов до так званої сирійської тактики випаленої землі. Знищує будівлі та позиції ударами авіації і вогнем артилерії». Втім, подібну тактику російські війська застосовували і раніше, зокрема у Чечні, коли вщент розбомбили місто Грозний. На інших ділянках фронту особливих змін не було, зокрема на Півдні тривала контрбатарейна боротьба.

За словами радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка, так звана патова ситуація на фронті, як один із можливих сценаріїв війни, вигідна лише росії, котра мріє заморозити статус-кво, і фіктивним миротворцям, що вимагають припинення війни тільки за рахунок України. Також, наголосив М. Подоляк, такий варіант сподобається потенційним агресорам: «Вбивай, гвалтуй, відповідальності не буде».

У міжнародній політиці минулого тижня чи не найголовніша увага була прикута до пошуків джерела так званого зливу надсекретних документів Пентагону, в яких ішлося про різні таємні аспекти політико-економічної ситуації у світі. Винуватця — 21-річного військовослужбовця нацгвардії США — нарешті вдалося встановити і заарештувати.

Не менше уваги, а чи й великого занепокоєння викликали заяви і розмірковування про велику політику президента Франції Емманюеля Макрона за підсумками його триденного візиту до Китаю. Французький лідер заявив, що Європа не зацікавлена в ескалації кризи навколо Тайваню і повинна дотримуватися власної стратегії у відносинах з островом, незалежної як від США, так і від КНР.

На його переконання, Європа має «краще фінансувати свою оборонну промисловість, розвивати ядерну та відновлювану енергетику, обмежити свою залежність від Сполучених Штатів». «Ізоляціоністська» політика французького лідера не є чимсь новим у відносинах із заокеанською державою — такими ж «сепаратистськими» ідеями і настроями керувавсь у своїй діяльності знаменитий попередник Макрона — генерал Де Голль.

Цікавою в цьому контексті виявилась і позиція внутрішньополітичного опонента президента Франції — лідерки французької ультраправої партії «Національне об’єднання» Марін Ле Пен. На її думку, найкращим виходом у війні були б негайні переговори, оскільки і перемога рф, і перемога України не дадуть світові нічого доброго: «Якщо росія виграє війну, це буде катастрофою, тому що всі країни, які мають територіальний конфлікт, будуть думати, що вони можуть вирішити його з допомогою зброї. Якщо переможе Україна, це означатиме, що НАТО вступило у війну, тому що я переконана, що Україна без сили НАТО не може перемогти Росію у військовому плані. А це означає, що розв’язана Третя світова війна».

У Німеччині та Чехії, повідомляє портал «Букви» з посиланням на The New York Times, заяви президента Франції Макрона про Тайвань і залежність Європи від США викликали обурення. Чимало політиків розкритикували спробу підірвати ключовий альянс між Європою та США. Вони не розуміють, чим тайванські демократія і свобода відрізняються від українських демократії і свободи. А також чим загроза російської автократії відрізняється від загрози китайської автократії, яка підтримує Москву. Ці два запитання Макрон залишив без відповіді.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький наголосив, що союз зі США є «абсолютною основою нашої безпеки» та додав, що деякі західні лідери «мріють про співпрацю з усіма, з росією та з деякими державами на Далекому Сході».

В Америці відреагували більш обережно — на тлі нещодавнього скандалу з витоком секретних матеріалів Пентагону там на рівні вищого керівництва не стали робити якихось різких заяв і коментарів.

Своєю чергою Володимир Зеленський провів майже півторагодинну телефонну розмову зі своїм французьким колегою. Президент України зазначив, що обговорив підсумки нещодавнього візиту Макрона до Китаю і розповів про ситуацію на фронті та подальші наміри з визволення всіх українських територій. «Також обговорили підготовку до Вільнюського саміту НАТО в липні цього року, зокрема щодо необхідності отримання Україною дієвих гарантій безпеки ще до моменту вступу нашої країни до Альянсу. Окремо приділили увагу реалізації української формули миру», — додав Глава держави.

Така увага до заяв Макрона — лідера однієї з провідних держав Євросоюзу — зрозуміла, адже в разі їх утілення в життя ситуація на геополітичній мапі світу може змінитись. А разом із нею — і доля всього світу, не кажучи вже про Україну.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Експорт продовжується
Читати
Кінець теплим батареям
Читати
Пенсіонерів побільшало
Читати
Депортація триває
Читати
Річниця морської перемоги
Читати
Енергетика — у пріоритеті
Читати
Найбільше потребують аграрії
Читати
Продаж відновлено
Читати
Альтернативне блакитне паливо
Читати
Убиті «рускім міром»
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове