Архів
Вівторок,
18 квітня 2023 року

№ 16 (20008)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:  Зенітка Наша поштаСоняшник
  Версія для друку          На головну
  • Хліб-2023

Урожай дорогою ціною

Ганна Кліковка.

Запорізька область.

Фото з відкритих джерел.

ВЕСНА бере своє, і на полях Запорізького регіону, там, де це можливо, тривають польові роботи. Механізатори — герої тилу, бо здебільшого виходять на ниву з ризиком для життя. А на територіях тракторних бригад у деяких селах лежить моторошне залізяччя — уламки ворожих ракет.

Україна має бути з хлібом, і люди села виростять його, бодай дорогою ціною. До війни в Запорізькій області хлібороби обробляли 1 мільйон 880 тисяч гектарів ріллі, на цей час 1 мільйон 497 тисяч гектарів — це окупована територія або така, де тривають активні бойові дії. Для проведення весняних польових робіт необхідно здійснити гуманітарне розмінування 1232 гектарів земель сільськогосподарського призначення Запорізького району. За даними обласної військової адміністрації, такі роботи активно ведуться, обласними піротехнічними підрозділами ГУ ДСНС України вже розміновано понад 1200 гектарів.

За інформацією голови ОВА Юрія Малашка, цього року 99 сільськогосподарських підприємств області залучили понад 204 мільйони кредитних ресурсів для закупівлі дизельного пального, бензину, добрив. Однією з умов надання аграріям кредитів банківськими установами є розташування сільськогосподарських угідь на відстані 40-50 кілометрів од лінії ведення активних бойових дій. Нині засіватимуться поля лише Запорізького району та частини Пологівського на загальній площі близько 123 тисячі гектарів, або 6,5 відсотка.

Восени землероби добре подбали про майбутній урожай: засіяли озимими культурами на зерно майже 47 тисяч гектарів, зокрема 43 тисячі гектарів — пшеницею. Крім озимого збіжжя, посіяли близько 18 тисяч гектарів ріпаку. Прогнози — річ невдячна, проте хлібороби сподіваються на валовий збір зернових та зернобобових на підконтрольній території області в межах 220 тисяч тонн, зокрема продовольчого збіжжя пшениці — 130 тисяч тонн. Уже підживлені озимі культури, засіваються ярові. Лінія фронту неподалік, область нещадно обстрілюють. Коли гримить сильно — аграрії вдягають бронежилети. Кажуть, амуніція не надто легка та зручна, але так спокійніше. Постійно стежать і за тим, аби на полі не було небезпечних сюрпризів.

Тим часом окупаційна адміністрація на захоплених землях прагне за будь-яку ціну задовольнити москву й наростити темпи примусової паспортизації в регіоні. Як повідомили у Центрі національного спротиву, наразі переважна кількість населення, яка не виїхала й не була депортована, відмовляється отримувати російський паспорт. Через це окупанти вигадують обмеження та ініціюють умови, за яких життя на тимчасово окупованих територіях без цього документа неможливе.

Водночас російські окупаційні війська готуються оборонятись, адже масово мінують ниви між Михайлівкою та Орлянським. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров. За його словами, місцеві жителі помітили в полях гусеничний мінний загороджувач ГМЗ-3. За один раз протягом 10-20 хвилин ворожа техніка може «засіяти» протитанковими мінами смугу завдовжки 1-2 кілометри. «В той час, коли наші аграрії засівали на українських полях високоякісну пшеницю, терористи-окупанти можуть сіяти тільки ненависть і страх. Проте рашисти мають усі шанси самі стати добривом для наступного врожаю», — написав на своїй сторінці у соціальній мережі Іван Федоров.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Експорт продовжується
Читати
Кінець теплим батареям
Читати
Пенсіонерів побільшало
Читати
Депортація триває
Читати
Річниця морської перемоги
Читати
Енергетика — у пріоритеті
Читати
Найбільше потребують аграрії
Читати
Продаж відновлено
Читати
Альтернативне блакитне паливо
Читати
Убиті «рускім міром»
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове