Архів
Вівторок,
18 квітня 2023 року

№ 16 (20008)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:  Зенітка Наша поштаСоняшник
  Версія для друку          На головну
  • На зв'язку — Івано-Франківщина

Гостинно прийняли переселенців

Дарина КОНОВАЛЕНКО.

ПРИКАРПАТТЯ прихистило понад 150 тисяч внутрішньо переміщених людей, які через війну були змушені залишити свої домівки. Про це на сесії обласної ради повідомила очільниця області Світлана Онищук. Від початку російської агресії в регіоні вдалося облаштувати для тривалого проживання 88 готелів-притулків, в яких мешкає понад п’ять тисяч внутрішньо переміщених осіб. Готуються до відкриття ще сім, один із яких на 500 ліжко-місць. У краї створені виїзні мобільні бригади, які допомагають, консультують та підтримують біженців. Також з обласного та місцевого бюджетів спрямували 180 мільйонів гривень на потреби переселенців. Істотною є й підтримка міжнародних донорів.

Не треба боятися змінити професію

В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ організували курси перукарського мистецтва для жінок, які переїхали із прифронтових областей і не мають можливості влаштуватися за фахом. Заняття з перукарської справи — одна з чотирьох ініціатив, яка отримала кошти для реалізації в межах програми «Емпатія. Підтримка. Інтеграція» від громадської організації «Молода Просвіта Прикарпаття». За словами її керівниці Євгенії Бардяк, цей міні-проєкт допоможе людям отримати нові можливості в іншому місті. Дорослі учениці безоплатно стрижуть чоловіків, готових побути «моделями». Для учасниць проєкту закупили необхідні інструменти, якими вони користуватимуться й після навчання, каже Євгенія Бардяк. За підсумками курсів, жінки отримають сертифікати, з якими зможуть працевлаштуватися. Попит на перукарів в обласному центрі нині досить високий.

Столітня ювілярка працює на Перемогу

СВІЙ сторічний ювілей жителька села Пациків Вигодської громади Марія Дзвонковська відзначила в роботі. Незважаючи на поважний вік, вона з перших днів війни активно долучилася до волонтерського руху і щоденно допомагає в плетінні маскувальних сіток для наших воїнів. Ось і в день неймовірного ювілею, коли представники Вигодської селищної ради завітали на поріг активістки, щоб привітати її, вручити квіти і подяку за невтомну волонтерську діяльність, вона не хотіла відриватися від справи. Аякже, казала, гнати маємо супостата, усім миром на те працювати треба!

Унікальні лоти — мільйон для армії

У КОЛОМИЇ на аукціоні зібрали понад мільйон гривень для ЗСУ. Серед лотів — тубус від боєприпасу, яким знищили кількох загарбників, та шеврон 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Про це повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський.

«Примара» їде на передову

МІСЦЕВІ винахідники Роман Боринець та Володимир Муссур відгукнулися на прохання знайомих військових, розробили та виготовили засіб для перевезення вантажів у бойових умовах. Це такий собі наземний безпілотник, який назвали «Примарою». Автономна платформа їздить на колесах від мотоциклів, оснащена камерою нічного бачення і керується дистанційним пультом. Допомагає в цьому привід від гаражних воріт, автономність забезпечують акумулятори від електровелосипедів. З допомогою пульта з екраном та антени оператор може спрямовувати мотодрон у потрібний бік. «Примара» розвиває швидкість до 20 кілометрів за годину, може перевозити вантажі вагою до 200 кілограмів. За потреби його можна начинити вибухівкою, перетворивши на ударний дрон-камікадзе.

Спродуються...

НА ОДНОМУ із сайтів із продажу з’явилося оголошення, що УПЦ МП виставила на продаж своє єпархіальне управління, розташоване в селі Крихівці. Споруду продають за 105 тисяч доларів. Будиночок аж ніяк не скромний. Має два поверхи, чималеньку прибудинкову земельну ділянку, 5 кімнат, кухню, два санвузли із джакузі, гараж із автоматичними дверями. Є велика тераса, індивідуальне опалення. Тим часом Івано-Франківська міська рада вчергове звернулася до Президента та ВРУ щодо заборони російської православної церкви на території України. Звернення ухвалили під час позачергової сесії.

Кабанчики-гурмани

НА ТЕРИТОРІЇ національного природного парку «Синевир» в Чорноріцькому природоохоронному науково-дослідному відділенні, територія якого належить до заповідної зони, виявили незвичні для цієї місцевості гриби. Вирили їх із ґрунту дикі свині. Фахівці наукового відділу парку дійшли висновку, що знахідка може належати до виду трюфеля білого. Трюфель — земляний гриб, регіонально рідкісний, який росте здебільшого під листяними деревами на глибині 30 сантиметрів. Щоб під землею зі спори виріс трюфель, має пройти приблизно 5-6 років. З’являються поодинці або невеличкою групою із 3-6 грибів. Трюфель білий має досить сильний запах, його використовують в кулінарії як дорогий делікатес. Одним із таких рідкісних і поласували кабанчики.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Експорт продовжується
Читати
Кінець теплим батареям
Читати
Пенсіонерів побільшало
Читати
Депортація триває
Читати
Річниця морської перемоги
Читати
Енергетика — у пріоритеті
Читати
Найбільше потребують аграрії
Читати
Продаж відновлено
Читати
Альтернативне блакитне паливо
Читати
Убиті «рускім міром»
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове