Архів
Вівторок,
2 травня 2023 року

№ 18 (20010)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:ТравеньНаша пошта
  Версія для друку          На головну
  • Увага: фейк

Московська брехня

За матеріалами сайту detector.media

У СОЦІАЛЬНИХ мережах шириться повідомлення російською мовою такого змісту: мовляв, 60% українських військових не зможуть повернутися живими з передової, а втрати ЗСУ становлять майже 200 тисяч із 800 тисяч бійців. Автори дописів посилаються на нібито інформацію видання The New York Times від 11 березня.

Це — брехня. За відомостями аналітиків проєкту «Myth Detector» (Детектор міфів), статистичних даних, наведених у вищезгаданому дописі, не можна знайти в жодному офіційному джерелі. Крім того, New York Times не публікувало статті, в якій ішлося про загибель 60% українських військових. Хоча текст, що шириться Інтернетом, супроводжується начебто копією «публікації».

Справді, в номері New York Times за 11 березня було дві статті про Україну. Але перша стосувалася зустрічі президента США Джо Байдена та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, головною темою якої було обговорення російсько-української війни. А друга стаття присвячена скорботі за загиблим неподалік Бахмута військовослужбовцем, командиром загону «Вовки Да Вінчі» Дмитром Коцюбайлом. Проте в жодній із цих публікацій нема інформації про втрати українських збройних сил та статистичних відомостей про російсько-українську війну.

Також у пропагандистських медіа рф з’явилися повідомлення, що використання снарядів зі збідненим ураном, які Україні надає Велика Британія, є злочином проти людства й планети. Насправді ця зброя не заборонена жодною міжнародною угодою. Злочини проти людства традиційно визначаються та переслідуються Міжнародним кримінальним судом (вбивство, винищення, поневолення, депортація, масове систематичне зґвалтування та сексуальне поневолення під час війни тощо). У 2007 році Генеральна Асамблея ООН розпочала дослідження з метою з’ясування впливу зброї зі збідненим ураном на здоров’я людини. Науковий комітет ООН з вивчення впливу атомної радіації (UNSCEAR) констатував, що збіднений уран не спричиняє значних масових отруєнь.

З допомогою такої дезінформації російська пропаганда прагне зобразити агресором Україну. Мовляв, саме наша країна порушує правила ведення війни, використовуючи заборонену зброю.

Водночас у російських та проросійських пропагандистських медіа й Телеграм-каналах активно просувається наратив, начебто в одному зі звітів ООН мовиться про те, що в Україні має місце дискримінація Української православної церкви московського патріархату. Мовляв, звіт підготувало Управління Верховного комісара ООН з прав людини, і стосується він свободи віросповідання в Україні. Однак це неправда. Організація не публікувала жодного документа на цю тему.

У повідомленнях пропагандисти посилаються на великий за обсягом «Звіт про ситуацію з правами людини в Україні — 1 серпня 2022 року — 31 січня 2023 року», оприлюднений Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини 24 березня 2023 року. Він містить один-єдиний абзац про обшуки, проведені Службою безпеки України у приміщеннях УПЦ, та повідомлення про підозру священнослужителям, а також речення: «УВКПЛ стурбоване тим, що діяльність держави проти УПЦ може бути дискримінаційна». Але загалом звіт стосується воєнних злочинів росіян в Україні. Проте у своїх сповіщеннях російські ЗМІ це замовчують.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
За нинішньою ціною
Читати
Потяг до навчання чи лазівка?
Читати
Пенсійні борги
Читати
Загроза на роки і покоління
Читати
Заміна назріла
Читати
Депортація дорівнює геноциду
Читати
Наші — найрозумніші
Читати
Дістати допомогу вчасно
Читати
Створено прецедент
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове