Архів
Вівторок,
2 травня 2023 року

№ 18 (20010)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:ТравеньНаша пошта
  Версія для друку          На головну
  • Економічна панора

Україна збільшила експорт агропродукції

(За повідомленнями ЗМІ).

ЗГІДНО з інформацією Державної митної служби України, експорт агропродовольчої продукції у січні — березні поточного року становив 6,7 млрд дол. США, що на 5% перевищує відповідний показник за аналогічний період минулого року. Про це розповів заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН Микола Пугачов.

«Регіональна структура вітчизняного експорту в нинішньому році продовжує фокусуватись переважно на поставках до Європейського Союзу (3,6 млрд дол. США), країн Азії (2,4 млрд дол.), а також Африки (345 млн дол.) та СНД (155 млн дол. США). У підсумку ці чотири географічні регіони закуповують 98% аграрної продукції українського виробництва», — деталізував експерт НААН. Першу позицію в рейтингу основних імпортерів поки що повернув собі Китай, придбавши українського продовольства на суму 986 млн дол. США. До першого десятка імпортерів також увійшли Румунія, Туреччина, Польща, Нідерланди, Іспанія, Угорщина, Італія, Німеччина та Єгипет. «Загалом ці десять країн забезпечують 71% доходів українських агроекспортерів», — зазначив Микола Пугачов.

Новий прогноз нинішнього врожаю

АГРАРІЇ засіяли понад 1 мільйон гектарів ярих культур. Загалом зерновими та зернобобовими планується зайняти 5,5 мільйона гектарів сільгоспугідь, що на 5% менше, ніж торік. Про це пише propozitsiya.com із посиланням на пресслужбу апарату Верховної Ради України.

Меншим очікується і врожай. На думку голови парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександра Гайду, сільгоспвиробники, імовірно, намолотять на 10% менше збіжжя, ніж торік. «Орієнтовно, за прогнозами, аграрії можуть зібрати близько 64 мільйонів тонн зернових та олійних культур. Одна з причин зменшення — це несприятливі погодні умови під час проведення посівної», — зазначив Олександр Гайду. Фахівці вказують, що значні опади, відсутність сонячних днів та зниження температури повітря в другій половині квітня призвели до перезволоження ґрунту. Це затримало польові роботи. «Сподіваємось, що надалі погодні умови сприятимуть проведенню сівби, відповідно показники врожаю будуть тільки зростати. Адже українські аграрії забезпечують продовольством близько 400 мільйонів людей у світі, і від них, зокрема, залежить питання гарантування продовольчої безпеки», — додав Олександр Гайду.

Молоко зі знаками «плюс»-«мінус»

У БЕРЕЗНІ в нашій країні розпочався сезон «великого молока». Цього місяця проти відповідного періоду минулого року українські господарства виробили понад мільйон тонн продукції. Це на третину більше, ніж місяцем раніше, відзначили в Асоціації виробників молока.

Найвищий приріст виробництва молока порівняно з торішніми результатами досягнутий у Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Рівненській та Черкаській областях, чого не скажеш про приватні господарства. За попередніми даними, за період із січня до березня 2023-го вітчизняні господарства всіх категорій отримали 1,49 млн т молока-сировини. Цей показник на 6% поступається торішнім даним за такий же період.

ЄС скасував мита для України ще на рік

РІШЕННЯМ Комітету з міжнародної торгівлі Європарламенту ще протягом року не діятимуть ввізні мита Європейського Союзу щодо українського аграрного експорту. Про це повідомляє «Європейська правда», посилаючись на заяву Європарламенту.

До таких дій в Європейському Союзі вдалися, аби підтримати нашу економіку. Члени Комітету з міжнародної торгівлі зазначили, що повномасштабна війна рф проти України обмежує можливості останньої у торгівлі зі світом, тому вони схвалили пропозицію ще рік не накладати антидемпінгових та ввізних мит, а також продовжити захисні заходи задля українського експорту до ЄС. Призупинення тарифів стосується овочів та фруктів, для яких діє система вхідних цін. Крім того, воно розповсюджується на аграрну продукцію та товари її переробки, які підлягають тарифному квотуванню. За даними Єврокомісії, Європейський Союз залишається для України найбільшим торговим партнером. 2021 року на нього припадало 39,5% української торгівлі. Наша країна у числі 15 найбільших торгових партнерів ЄС.

Через станцію Рені — без зупинок

УКРАЇНА та Молдова скасовують митний та прикордонний контроль для залізничних вантажів на станції Рені, що в Одеській області. Країни підписали відповідний протокол, заявили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

Відтепер залізничні вантажі будуть іти без зупинки між пунктами пропуску Фрікацей — Етулія та Рені — Джурджулешти. «Запровадження беззупинкового проїзду між пунктами пропуску Фрікацей — Етулія та Рені — Джурджулешти в обох напрямках дасть нам змогу пришвидшити та наростити обсяги перевезень залізницею. Це важливі зміни для подальшого розвитку всього Дунайського портового кластеру. Разом із тим ми спрямовуємо зусилля на розвиток інфраструктури в морських портах Ізмаїл та Рені задля розширення номенклатури вантажів», — прокоментував віцепрем'єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков.

Для підтримки бізнесу за програмою єРобота

УРЯД залучить ще майже 1,3 млрд грн від Державного центру зайнятості для видачі безповоротних грантів бізнесу в межах програми єРобота, поінформував Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Кошти, зокрема, будуть спрямовані на гранти для підприємств, які працюють у галузі переробки. «Стимулюємо бізнес до роботи й створення нових робочих місць. З цією метою продовжуємо видавати гранти за програмою єРобота. Від її старту держава вже виплатила понад 4 тис. грантів на суму 2,4 млрд грн. Найбільше — на розвиток переробних підприємств», — підкреслив керівник Кабміну. На його думку, підтримка переробної галузі відкриє перспективу зростання частки несировинного експорту та збільшення надходження валютної виручки до країни.

Збільшення на тлі... зменшення

ЦЬОГО року виробництво м’яса птиці зросте проти 2022-го на 1,1% — до 1,7 млн т. Такий прогноз оприлюднив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, пише agronews.ua.

«Таке зростання очікується на тлі суттєвого зменшення цього виду продукції — майже на 8% — торік переважно внаслідок воєнних дій в Україні», — пояснив науковець. Водночас щодо інших видів продукції передбачається зниження виробництва, особливо в галузі вівчарства. Зокрема, виробництво вовни, як очікується, зменшиться на 30%. За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, також прогнозується зменшення обсягів вирощування великої рогатої худоби (на 12%) та свиней. Водночас виробництво молока, яєць, м’яса свиней збережеться майже на передвоєнному рівні — в межах 2-3%.

Нафтогаз залишив стару ціну

ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА компанія «Нафтогаз України» продовжила дію тарифного плану «Фіксований», який становитиме 7,96 грн за куб. м (з ПДВ), ще на рік — до 1 травня 2024-го. Про це повідомила пресслужба НАК «Нафтогаз України».

«Ціна на газ для побутових клієнтів залишається незмінною. Це рішення було прийнято з урахуванням воєнного стану та економічної ситуації в Україні. Попри всю складність становища ми продовжимо тримати ціну палива для наших громадян на довоєнному рівні», — отака добра новина надійшла від очільника Групи «Нафтогаз» Олексія Чернишова. У компанії похвалилися, що вона безперебійно та стабільно забезпечує блакитним паливом понад 12,4 млн українських домогосподарств.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
За нинішньою ціною
Читати
Потяг до навчання чи лазівка?
Читати
Пенсійні борги
Читати
Загроза на роки і покоління
Читати
Заміна назріла
Читати
Депортація дорівнює геноциду
Читати
Наші — найрозумніші
Читати
Дістати допомогу вчасно
Читати
Створено прецедент
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове