Архів
Вівторок,
2 травня 2023 року

№ 18 (20010)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:ТравеньНаша пошта
  Версія для друку          На головну
  • Небайдужі

Вдень — робота, вночі — шиття

Віктор ЗЕЛЕНЮК.

Вінницька область.

Кажуть, якщо людина до чогось дуже прагне, то обов’язково досягає своєї мети, а якщо це бажання підкріплене ще й сильною мотивацією, то результат подвоюється. Саме так розпочала свою волонтерську діяльність ця тендітна на вигляд, але духовно сильна жінка, яка організувала «військове ательє». Тут шиють розгрузки, рюкзаки, каремати, підсумки, нашоломники та інші речі, потрібні для наших захисників.

БУДИНОК на вулиці Шевченка у Турбові добре знають місцеві жителі — там мешкає зі своєю сім’єю вправна майстриня швейних справ Марія Рябіщук. Вона професійна швачка. Свого часу закінчила у Вінниці профтехучилище, трудилася на відомій фабриці «Володарка» і на місцевій швейній фабриці, а останні кілька років працює оператором Інтернет-зв’язку. Чергування у неї позмінне: тиждень на роботі, тиждень вдома.

«Після початку російської агресії мене непокоїла думка: чим можу допомогти оборонцям України? — згадує Марія Миколаївна. — Прорахувавши всі варіанти, торік 26 лютого пішла до селищного голови Ігоря Валерійовича Соця і кажу, що готова зі своєю командою шити армійську амуніцію. Він нас підтримав, допоміг із придбанням перших двох рулонів захисної тканини та фурнітури для розгрузок. Потім кошти збирали всім селищем. Закуповували все необхідне через Інтернет, там же й лекала шукали, а деякі самі виготовили, хоча раніше ніколи не шили подібних виробів…

Із восьми найменувань найскладнішим було пошиття підсумків для ручного протитанкового гранатомета. Навіть військові, які стояли в нашій місцевості на постах і служили у створеному тоді штабі оборони, не могли пояснити, якими вони мають бути, бо не бачили ті підсумки в мирний час. Коли ж нарешті визначилися з асортиментом, розмірами та комплектацією замовленої амуніції, вирішили виготовляти з вогнетривкої тканини. Та тут постала нова проблема — не могли ніде її придбати. А втім, мету поставлено — має бути результат. І таки знайшли! Одразу взялися за роботу. В дуже грубих місцях, де швейною машинкою не могли прошити, допомагав взуттєвий майстер Іван (він працює в Турбові, але не місцевий), за що ми йому вдячні.

Почали справу, коли вимикали світло. Тож ловили кожну хвилину з електроенергією. Дуже виручив підприємець Віктор Васильович Завальнюк, який позичив нам свого домашнього генератора, він і гроші збирав на закупівлю тканини та інших необхідних матеріалів. Дякуємо йому і всім небайдужим землякам».

До активної діяльності «військового ательє» долучилася вся родина Марії — чоловік Микола, син Іван, донька Юля, мама Наталя Захарівна, рідна сестра Валентина Драчук, братова Оксана Більська, а також сусідка Людмила Сіліна. Так утворилася команда однодумців, надійних і відданих волонтерській справі людей, які невтомно трудяться задля наближення перемоги над ворогом.

Нині у складі ЗСУ воюють понад 800 представників Турбівської громади. Серед них і старший брат Марії Рябіщук Ігор та чоловік сестри Олександр. Вони повідомляли, що користуються амуніцією, пошитою родичами. Її на передову доправили інші місцеві волонтери.

«Готову продукцію передаємо селищному голові Ігорю Соцю та підприємцю Віктору Завальнюку, а вони вже відправляють її куди треба, — пояснює Марія Миколаївна. — Наші речі високо оцінили бійці, які воюють на Авдіївському напрямку. Вони зняли відеоролик зі словами подяки. Шиємо в основному в нічний час, втомлюємося, але ж ми в хаті, в теплі, а наші захисники в окопах, просто неба, війна там іде не за годинником…»

До речі, про годинник. Саме таку іменну нагороду отримала днями Марія Рябіщук від голови обласної ради В’ячеслава Соколового за свою активну волонтерську діяльність.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
За нинішньою ціною
Читати
Потяг до навчання чи лазівка?
Читати
Пенсійні борги
Читати
Загроза на роки і покоління
Читати
Заміна назріла
Читати
Депортація дорівнює геноциду
Читати
Наші — найрозумніші
Читати
Дістати допомогу вчасно
Читати
Створено прецедент
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове