Архів
Вівторок,
20 червня 2023 року

№ 25 (20017)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  Версія для друку          На головну
  • Актуально

Гроші на дитячий відпочинок

Олег ГРИГОРЕНКО.

Українські сім’ї, які належать до певних уразливих категорій населення, мають право на 14 тисяч гривень для оздоровлення дітей віком від семи до 18 років. Хто саме та як отримає допомогу?

ІЗ 1 ЧЕРВНЯ уряд запустив програму монетизації дитячого оздоровлення, яка базується на принципі «гроші ходять за дитиною». Тобто якщо раніше дітей безкоштовно відправляли в оздоровчі табори, то тепер батькам виплачують вказану суму на оздоровлення неповнолітнього, що дорівнює п’яти прожитковим мінімумам. Це передбачено постановою №462.

За названі кошти можна придбати дитячу путівку в один із таборів вищої категорії у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій або Тернопільській областях. Їхній перелік визначений урядом. Наразі йдеться про 16 закладів, внесених до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.

При цьому батьки зможуть самостійно обирати не лише літню оздоровницю, де коштом держави відпочиватиме їхня дитина, а й кількість днів для відпочинку сина або дочки в межах передбаченої суми. Наприклад, це може бути дорожча путівка на меншу кількість днів чи дешевша путівка, проте на більше днів відпочинку. Втім, зверніть увагу: якщо дитина одержить кошти на відпочинок за цією урядовою програмою, то вона вже не матиме права на ще одну безплатну путівку коштом обласного бюджету чи бюджету громади.

Отже, названі кошти можуть отримати сім’ї з дітьми, які мають соціальний статус, діти з інвалідністю або діти з багатодітних сімей віком 7-18 років із числа малозабезпечених, місце проживання яких задеклароване на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей. Ці регіони у пріоритеті, тому що їхні території або були в тимчасовій окупації, або зазнають постійних обстрілів, або на них ведуться бойові дії.

«У нас є списки всіх таких родин. Кожній з них або через портал «Дія», або через смс-повідомлення, або на електронну пошту буде надіслана інформація про те, що вони мають право на таке оздоровлення. Якщо в особовій справі немає номера телефону, то місцеві органи соцзахисту надсилатимуть таким родинам листи за місцем проживання. Від батьків (або ж офіційних опікунів) вимагається тільки відкрити у ПриватБанку спеціальний картковий рахунок, на який буде зараховано 14 165 грн на кожну дитину. Водночас батьки можуть самостійно перевірити себе у переліку отримувачів коштів, а також обрати та забронювати путівку», — деталізувала міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

У 2023 році коштом Держбюджету планується надати зазначену послугу 25 000 дітям. За великим рахунком, це не так уже й багато з огляду на число неповнолітніх означених категорій, які зараз перебувають в Україні. Тож батькам не варто відкладати «на потім» подання заявки щодо відпочинку сина або доньки.

…Тим часом російські окупанти крадуть в українських дітей уже друге літо поспіль. Проте й в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну батьки намагаються організувати хоч якийсь відпочинок своїм чадам. Якщо 2022-го працювало тільки 150 літніх таборів із майже 5 тисяч наявних в Україні станом на 2021 рік, то у 2023-му вже відкрилося 900. Однак ціни в них усе ж «кусаються», часом і дуже, якщо йдеться про популярну оздоровницю.

Так, літній відпочинок у карпатських дитячих таборах нині коштує від 10 до 40 тисяч гривень за коротку двотижневу (лише подекуди — 18-денну) зміну. В Закарпатті вартість путівки починається від 8 тисяч гривень, на Київщині — близько 10 тисяч… Якщо в сім’ї підростає двійко-трійко школяриків, то їхній відпочинок виливається у непідйомну суму для родинного бюджету. Тож, як і колись, більшість українських дітей проводить канікули в селі з дідусями-бабусями або на асфальті серед багатоповерхових «джунглів» великих міст, які ще й зазнають ворожих повітряних атак.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Число загиблих зросло
Читати
Попервах допоможуть
Читати
Кінець зрошувальному землеробству?
Читати
Шкода катастрофічна
Читати
Ні грошей, ні техніки
Читати
Корупція нікуди не поділася
Читати
Обіцяють спрощення
Читати
Повернуто колишні норми
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове