Архів
Вівторок,
17 жовтня 2023 року

№ 42 (20034)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготували Тетяна РОЗДОБУДЬКО
і Лариса ЛАВРЕНЕНКО.

Версія для друку          До списку статтей

Осінній захист саду

ДОСВІДЧЕНІ господарі неодмінно проводять заходи для підготовки садка до зимівлі. Підживлені фосфором і калієм дерева, та ще й звільнені від зламаних, сухих і уражених шкідниками гілок набагато легше переносять навіть суворі та безсніжні зими. Після збору врожаю плодів пізніх сортів і закінчення листопаду слід виконати осінню обробку саду від шкідників і хвороб, яка передбачає низку агротехнічних прийомів, а саме:

обрізка (санітарна, формувальна, проріджувальна, омолоджувальна);

очищення стовбурів від кори, яка відшаровується, і наростів;

знезараження дупел розчином залізного купоросу;

дезінфекція і лікування ран;

замазування зрізів садовим варом, глиняною бовтанкою або акриловою фарбою;

прибирання рослинних решток (гілки, падалиця, листя, залишки кори, лишайники, мохи) з подальшим їх вивезенням із ділянки чи спалюванням;

перекопування пристовбурних кругів дерев і міжрядь чагарників з одночасним унесенням фосфорно-калійних добрив;

обробка саджанців і ґрунту під ними фунгіцидами та інсектицидами.

Якщо ви обробите плодово-ягідні культури (яблуні, калина, груші, черешні, сливи, персик, виноград, аґрус, смородина, суниця садова, малина тощо) пізньої осені спеціальними сумішами від шкідників і хвороб, то зможете розраховувати наступного сезону на рясні врожаї фруктів. А коли насадження залишити без захисту, то спалах інфекцій і шкідників у рослинних рештках і ґрунті з приходом тепла неминучі.

Після того, як дерева повністю скинули листя, їх бажано обробити пестицидами.

Досвідчені садівники використовують сучасні та перевірені часом засоби, вибір яких залежить од виду шкідників та інфекцій, що уражують рослини. Найпростіше придбати ефективний інсектофунгіцид системно-контактної дії, що знищує ряд шкідників і цілий комплекс захворювань на різних плодово-ягідних культурах, наприклад «Нітрафен».

Застосування цього препарату допомагає позбутись небезпечних комах та їхніх личинок: попелиць, кліщів, щитівки, медяниці, листовійки, молі, плодожерки. Розчин «Нітрафену» також швидко знищує збудників таких грибкових хвороб, як парша, антракноз, плямистість, кучерявість, борошниста роса, сіра та інші види гнилей.

Засіб має і гербіцидні властивості: завдяки ньому можна позбутися злісних бур’янів (суріпиця, мокриця), мохів і лишайників на корі дерев, у ґрунті під ними. Захід має включати в себе якісну обробку саджанців по гілках з усіх боків, бажано дворазову, і знезараження пристовбурних кругів у радіусі 3-4 метрів під деревами.

Для профілактики і лікування садових рослин від грибкових хвороб, крім пестицидів, використовують розчин бордоської рідини (3%), мідного купоросу (5%), залізного купоросу (7%), перманганату калію (2%), кухонної солі (5%).

Версія для друку          До списку статтей

НА БУДЬ-ЯКІЙ присадибній ділянці з часом виникає потреба в заміні старих плодових культур. Сорти якісь уподобані хочеться мати або просто видалити старе дерево, що вигналося до неба, а плодами не радує, чи ж смак останніх недобрий. Хочемо застерегти вас про наслідки ґрунтовтоми при насадженні садка на місці викорчуваного. Як запобігти тому, що молоде дерево погано ростиме або й загине?

Не так давно ми в куточку по черзі розглядали різну домашню птицю з точки зору її вигідності, а тепер хочемо поділитися думками про утримання свиней. Селяни, певна річ, знають практично все, що стосується клаповухих. Та все ж кинемо свіжий погляд на це діло, поговоримо про правильну організацію «свинячого» господарства, аби воно перетворилося на не вельми затратний і вигідний бізнес.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове