Архів
Вівторок,
17 жовтня 2023 року

№ 42 (20034)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • З літопису наших днів

Торгували немовлятами

Микола Москаленко.

Правоохоронці у Києві та Харкові викрили злочинну організацію, яка продавала новонароджених дітей під прикриттям програми сурогатного материнства іноземцям, у країни в яких воно суворо заборонено.

ЯК УЖЕ вдалося встановити слідчим Служби безпеки України та Оболонського райуправління поліції Києва, кримінальну схему налагодили колишній правоохоронець (раніше він відповідав за боротьбу з організованою злочинністю та торгівлею людьми) та двоє власників українських приватних клінік репродуктивних технологій у Києві та Харкові. Через своїх довірених осіб вони залучили до «бізнесу» ще 10 спільників-посередників — адвоката, перекладача, менеджера та медичних працівників. Останні підшукували молодих жінок у скрутному матеріальному становищі. Потім, утершись до них у довіру, під прикриттям сурогатного материнства, пропонували їм за гроші народити дітей від анонімних донорів. І якщо жінка погоджувалася, то вже далі за справу бралися власники приватних репродуктивних клінік. Вони організовували штучне запліднення за допомоги послуг анонімного донора.

Відразу після пологів та виписки з клініки з офіційно виданою довідкою про народження, жінка у супроводі кількох тепер уже затриманих фігурантів справи йшла до РАЦСу. Там при реєстрації дитини вона вказувала іноземця-замовника як батька, тим самим вносячи недостовірні відомості в офіційні документи. Потім породілля відмовлялася від дитини на користь іноземця, давала згоду на подальше отримання дитиною громадянства іншої країни і дозвіл на вивезення її за кордон. Що «новоспечені» татусі, власне, тут же і робили…

Якраз під час оформлення документів у Харкові та чергової спроби вивезти новонароджену дівчинку за межі країни поліцейські затримали замовника — громадянина іншої держави. Загалом же, встановлюючи в ході спецоперації всі ланки цього злочинного угруповання, правоохоронці провели майже пів сотні обшуків за адресами медзакладів у Києві та Харкові та за місцями мешкання фігурантів, у результаті яких вилучили комп’ютери, чорнові записи, медичну документацію, які стали неспростовними речовими доказами у слідстві.

Зокрема, відомо, що за таку конфіденційну «послугу» іноземці щедро розплачувалися з власниками названих клінік. Грошова винагорода за одне немовля становила від 50 тисяч до 75 тисяч євро. Натомість породіллям обіцяли 12 тисяч євро, але в більшості випадків у підсумку навіть ці гроші під різними приводами не виплачували. Хіба що давали од сили третину. Такий був у злочинців у білих халатах «бізнес», який тримався на довірі нужденних співвітчизниць.

Слідчі Оболонського управління поліції розпочали кримінальне провадження. Всім 13 фігурантам повідомлено про підозру. Правоохоронця та двох власників клінік арештували без права на заставу. Одну фігурантку арештували, але з альтернативою застави понад 800 тисяч гривень, іншу відправили під цілодобовий домашній арешт (вона після затримання визнала вину та дала свідчення)… За інкримінованими статтями Кримінального кодексу (а це вчинення кримінального правопорушення організованою групою осіб, торгівля людьми, участь у злочинній спільноті) їм загрожує позбавлення волі на строк від восьми до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

«Нам відомо про щонайменше 9 немовлят, яких незаконно вивезли за межі нашої держави. Зараз у співпраці з іноземними колегами ми встановлюємо подальшу долю цих діток. Крім того, перевіряється інформація щодо майже 40 фактів вивезення новонароджених дітей з України за кордон», — заявив начальник столичного Головного управління Національної поліції Дмитро Шумейко.

До відома: галузь репродуктивних технологій за обсягами послуг, а відтак — і прибутками сьогодні є однією з найбільш «тіньових» в Україні. І хоч офіційної статистики немає, за оцінками фахівців, щороку у нас від сурогатних матерів народжується щонайменше 600, а то й 700 немовлят. І, як бачимо, навіть війна не стала цьому «бізнесові» на заваді. Водночас, на думку правозахисників, Україна не вжила юридичних кроків, аби запобігти злочинам із продажу дітей іноземцям.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Газу, кажуть, із запасом
Читати
Вбито цілі роди
Читати
Експорт значно поступається
Читати
Гарні в нас рятувальники
Читати
Пора застуд
Читати
Не забудьте про годинники
Читати
Підприємництво активізувалося
Читати
Взаємодопомога
Читати
Стали поліцаями
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове