Архів
Вівторок,
31 жовтня 2023 року

№ 44 (20036)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Криниця
  Версія для друку          На головну

Захистіть фермерів від стражів правопорядку

Микола НЕЧИПОРЕНКО.

Дніпропетровська область.

Фото з відкритих джерел.

Про Анатолія Гайворонського (на фото), одного з лідерів фермерського руху на Дніпропетровщині, наша газета розповідала неодноразово. Як про істинного українця, людину честі та обов’язку, справжнього господаря на рідній землі.

ТОДІ ЯК бути підприємцем у державі, де нерідко бал править безчестя, де правоохоронці водять палку дружбу з криміналом, непросто чи й небезпечно. Про це у випадках із фермером Гайворонським ішлося, зокрема, у кореспонденції «Немає спасу і в Спаському» («Сільські вісті» за 4.12.2007 р).

Чимало води відтоді витекло з Дніпра у Чорне море. А чи щось змінилось у житті Гайворонського, його земляків, що довірили йому свою землю? Так, змінилося. Стало набагато гірше, ніж було півтора десятка років тому. Зрозуміло, не з вини Анатолія Івановича.

Гайворонський якраз із тих людей, які роблять усе, щоб наша держава міцніла, а люди в ній ставали заможнішими. Та аби ж усі були такими, як він.

…Наприкінці нинішнього вересня стало відомо, що Анатолій Гайворонський, голова обласної Асоціації фермерів і приватних землевласників, лідер обласного осередку Конгресу фермерів України, звернувся з відкритим листом до Президента України.

Чоловік невтомно захищав своїх колег та селян від рейдерів і знахабнілих орендарів, а тепер просить захистити його самого: «... допомогти зупинити злочинну стосовно мене діяльність обласної прокуратури та Національної поліції і судів, бо зробити це, відстояти себе, крім мене самого, в області нікому, а мені самому не вдається і неможливо».

Лідер фермерів краю скаржиться на те, що починаючи ще з 2007 року «прокуратурою і Нацполіцією області проти мене ведеться масована, активна і послідовна операція, мета якої — фізично виснажити та усунути мене і врешті-решт вщент зруйнувати моє фермерське господарство».

Автор листа повідав Главі держави про, по суті, бандитську розправу, вчинену над ним ще… шістнадцять років тому, яка триває і досі. Про це свідчить, пише Гайворонський, і хід кримінальної справи, заведеної щодо директора місцевого ТОВ «Спаське» Юрія Пришедька і його дуже слухняних посіпак-злочинців Леоніда Ігнатенка та Івана Крицького. Справу цю протягом семи років сім разів то безпідставно припиняли, то закривали, поки не відвели од винних караючого меча Феміди. Може, вже й назовсім…

На думку Гайворонського, в області у ранг «законності» піднесли «потурання правоохоронних органів злочинцям і злочинам, причім, перш за все, на фермерських нивах».

Анатолій Іванович не сумнівається (і має всі відповідні докази), що «це відбувається внаслідок того, що ГУ УМВС у Дніпропетровській області в минулому, а зараз ГУ Національної поліції тут, а також прокуратура області зацікавлені, аби злодії, котрі винні у скоєнні проти мене зокрема і проти багатьох інших моїх колег протиправних діянь, уникали кримінальної відповідальності». Заодно з ними і суди.

У краї прижилася своєрідна практика «димових завіс»: злочинців ловлять на гарячому, «здіймають з цього приводу розголос та прийнятний для себе резонанс, а потім минає час, і всіх, кому оголошували підозри, з миром і Богом тишком-нишком відпускають творити наступні свої злодіяння».

У березні 2013 року темної ночі у Спаському підпалили прод-маг — магазин Анатолія Івановича, вподобаний відвідувачами «за щедрість і помірні ціни».

Гадаєте, великих труднощів становило піймати паліїв, тим паче, що вони особливо й не крилися? Шапки, вважайте, горіли на головах подільників місцевого «авторитета» Льоньки Ігнатенка. Не було секретом, за чиїм наказом продмаг підпалили.

Одначе за тиждень слідчий Слідчого управління ГУНП в області Є. Гриб закрив справу у зв’язку «з відсутністю у даних діяннях складу злочину». Не минуло й двох місяців, як у травні все того ж 2013 року синім вогнем знову спалахнув сільмаг Анатолія Гайворонського. І все той же слідчий Є. Гриб з тих же причин («через відсутність складу злочину») бігцем закриває провадження.

Листопад того ж, 2013, року. В ніч виїжджає трактор Гайворонського CASE IH Magnum 340 обробляти поля. І раптом, де не візьмись, наїжджає на «їжака» — пригорнуту металеву трубу із загостреними і навареними на неї прутами арматури. Всіх чотирьох коліс трактора, котрі на той час разом коштували 90 тисяч гривень, як не було!

Реєструється кримінальне провадження за ч. 1-ю ст. 194-ї КК України — умисне знищення або пошкодження майна, що карається позбавленням волі на строк від 3 до 10 років.

Тільки і цього разу справа закривається. Так само на підставі п. 2-го ч. 1-ї ст. 284-ї КПК України — відсутність у діянні складу карного правопорушення.

Вже у березні 2014 року — нове лихо: у фермера Гайворонського згорає трактор-обприскувач. Техніка підпалена ким? А ким — «невстановленими особами». Так вважає слідчий Є. Гриб, котрий і тут складу злочину елементарно не знаходить.

Непокаране зло, відомо, обертається ще більшими злочинами.

У липні того ж року спалахують і згорають майже дотла відразу три трактори Анатолія Івановича. Збитки сягнули понад 4 мільйонів гривень! Але знову слідчий Гриб, повпред сумлінних дніпропетровських правоохоронців, не знайшов того, що так доскіпливо «шукав», — складу злочину.

У червні 2015-го «доброзичливці», скориставшись дельтапланом, знищили понад 400 гектарів посівів соняшнику. Дельтапланериста знайшли швидко. Проте хто його послав «у заданий квадрат», слідство не встановило.

Майже навздогін учинили новий злочин — спалили ще один трактор Гайворонського, завбачливо залишивши на місці злочину відповідну «супровідну» записку…

У відкритому листі Президенту України фермер пише: «…стосовно мене скоєно дев’ять злочинів, заяви про які тільки дякуючи моїм непримиренним зусиллям кінець-кінцями передавалися в суди, проте разом і вроздріб розглядалися в них по 8-10 років. Вони навмисне затягувалися, щоб вичерпувалися передбачені законами терміни для розгляду тих або інших злодіянь або щоб минали також строки притягнення винних до відповідальності за ті чи інші їхні злочини».

Ось такі «тактика» і «стратегія» дніпровських правоохоронців стосовно заяв фермера Анатолія Гайворонського. Свого відкритого листа Президенту авторитетний фермер Дніпропетровщини закінчив закликом захистити і захищати не тільки його. Від потурання злочинцям і свавілля місцевих правоохоронних органів, передусім поліції та прокуратури, а слідом і судів потерпає не лише Анатолій Іванович. Він нагадує про випадок, що стався ще три роки тому в селі Дмитрівка на іншому кінці області — у Синельниківському районі. Там спалили житловий будинок, а заодно і комбайн фермера Сергія Приходька. Ні для кого не становило великого секрету, хто дозволив так розправитися з успішним власником сімейного селянського господарства. Одначе слідству за відкритим кримінальним провадженням знову кінця-краю не видно.

P.S. «Сільські вісті» у кореспонденції «Той самий Ігнатенко» (газета за 17 січня ц. р.) розповіли про те, як у Києві бандити  вбили 34-річного воїна-добровольця, захисника України Олексія Щербину. Серед тих, хто серед білого дня у дворі столичної багатоповерхівки відібрав життя у бійця 112-ї бригади територіальної оборони, чи не першу і головну роль виконав Леонід Ігнатенко із села Спаське. Той самий, що ще у 2007 році знущався з фермера Гайворонського. Він давно сидів би у буцегарні, якби не дніпропетровські правоохоронці-покровителі. Так що смерть воїна Олексія Щербини і на совісті прокурорів та слідчих Національної поліції Дніпропетровської області.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Виробництво поступово відновлюється
Читати
Вибори — після війни
Читати
Нищать майбутнє покоління
Читати
Влада не справляється?
Читати
Смт вже немає
Читати
Оголошено обов’язкову евакуацію
Читати
Новий морський шлях працює
Читати
Мова — основа
Читати
Відшкодовуватимуть за ремонт
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове