Архів
Вівторок,
14 листопада 2023 року

№ 46 (20038)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував
Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей

Три вправи від простатиту

Василь РУДИК, уролог.

ЗАПАЛЕННЯ простати в багатьох випадках виникає внаслідок застійних явищ у ділянці таза. Усунути це порушення допомагають такі три вправи.

1. Лягти на спину, підняти ноги та 3-4 хвилини рухати ними, як під час їзди на велосипеді. Під голову для зручності покласти подушку.

2. Витягнутись, лежачи на ліжку (або іншій рівній поверхні). Узявшись руками за коліна, підтягнути їх до підборіддя, згорнувшись у клубок (повторити 5-10 разів).

3. Стати прямо. Ноги на ширині плечей. Долоні покласти на низ живота. Злегка присідаючи та випинаючи живіт, повільно вдихнути, одночасно натискаючи на низ живота. Через секунду видихнути та розслабити живіт. Вправу виконувати 10-20 разів. У результаті виникає гостре бажання помочитися, що можна зробити, перечекавши хвилину.

Комплекс вправ слід виконувати натще тричі на день, ліпше, коли сечовий міхур повний. Вправи слід не припиняти й після поліпшення стану.

Увага! В разі серйозних проблем із хребтом вправи має підібрати ортопед-вертебролог.

Здебільшого простатит супроводжують закрепи та геморой. Налагодити випорожнення допомагає такий рецепт. Замочити вранці 10-15 штук кураги, а ввечері випити цю воду та з’їсти курагу. Зазвичай організм швидко перебудовується, й випорожнення буває вранці. Якщо цього не відбувається, потрібно продовжувати приймати засоби для поліпшення перистальтики кишківника. Для цього вживайте не тільки курагу, а й сливи, інжир, родзинки, пийте морквяний сік.

Корисно приймати полівітаміни, а також їсти більше сечогінної зелені: кропу, гілочок й коріння петрушки та селери. За статевої слабкості до раціону додати мед, яйця, моркву, волоські горіхи, помідори. Сечогінні трави протипоказані за наявності каменів у нирках.

Перед застосуванням рекомендацій обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове