Архів
Вівторок,
12 грудня 2023 року

№ 50 (20042)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • Сила громади

Водогін замість висохлих криниць

Віктор ЗЕЛЕНЮК.

Вінницька область.

За теперішніх безробіття і безгрошів’я життя в селі дуже складне, а якщо додати до цього ще й відсутність води, то хоч тікай у світ поміж люди. До такої крайньої межі, звичайно, у Голубівці не дійшло, але страх спраги тримав у напруженості все село відтоді, як пересохла перша криниця загального користування.

ЦЕ СТАЛОСЯ восени 2017 року. Село опинилося за крок від екологічного лиха. Кількість пересохлих криниць поступово зросла до двадцяти чотирьох — більш ніж половина, що є у селі.

— Ми били на сполох, а місцева влада заспокоювала: «Буде у вас водогін!» — розповідає 68-річний пенсіонер Микола Мазуренко. — Та одна річ пообіцяти, а друга — зробити. Час минав, а ми залишалися зі своєю проблемою. Може, хтось сподівався, що знову заб’ють джерела у наших криницях, проте вони не ожили… Кожний виходив із ситуації як міг. Я, наприклад, возив воду бідонами і флягами від сусіда — на тиждень по три рази. Дехто навіть був змушений позбутися худоби. Щоправда, не тільки через сухі криниці, а й через ціни на молоко. Воно стало дешевшим за пляшку мінералки. Ще кілька років тому в Голубівці було три череди, більше сотні голів ВРХ, а на сьогодні залишилося всього тридцять п’ять корів… І їх треба чимсь годувати. Жом, макуха для годівлі та селітра для підживлення багаторічних трав — дороге задоволення. Так що прибутки від худоби мізерні, а зараз ще й по двадцять тисяч віддали за підведення води. Хоча за цими грішми гріх шкодувати…

Присутні при нашій розмові з Миколою Мазуренком його земляки додали, що «за останні два місяці, відколи почали прокладати водогін, наша Голубівка стала схожою на ту, яка була колись, — весела, добродушна, з усміхненими людьми. І все це завдячуючи старанням і наполегливості старости Кузьминецького старостинського округу Наталії Іванівни Пономаренко, яка «зсунула гору» з плечей людей. За три роки її старостування дуже багато позитивних змін відбулося в Кузьминцях, Голубівці та Мартинівці. У нас відкрилося друге дихання — ми побачили реальну турботу про себе…».

Іниціативу Наталії Іванівни підтримав голова Барської міської ради Володимир Васильович Саволюк. На будівництво водогону протяжністю 6,5 кілометра з місцевого бюджету було виділено понад мільйон гривень. Виконати роботи громада доручила підрядній організації ТОВ «АКВАВІНБУД» під керівництвом досвідченого фахівця Олександра Їжакевича. І не пошкодувала!

— Ми дякуємо нашим захисникам, які дають можливість жити й працювати на благо людей, — каже Олександр Михайлович. — Водогін у Голубівці став 25-м об’єктом від часу роботи нашого колективу на теренах області й 21-м — у Барській громаді. За рекордно коротких два місяці ми подали воду до всіх 46 власників домогосподарств, які уклали з нами угоди про співпрацю. Впродовж цього часу ми не мали жодної організаційно-фінансової проблеми з місцевими жителями. Вони були настільки приязними до наших працівників, що ми сумували, коли закінчили в селі роботу. А староста Наталія Іванівна Пономаренко та керівник КП «Житлово-комунальне господарство Кузьминецького старостинського округу Барської міськради» Анатолій Олексійович Гуцалюк — це люди честі, слова і порядку! Побільше б таких у нашій країні.

Свою частку старань задля забезпечення жителів Голубівки доброякісною водою вклали керівники підприємств, що орендують тут землю, — Андрій Радзієвський (ТОВ «Пфаннер-Бар») та Казимир Здитовецький (ТОВ «Візит»). Їхніми стараннями було здійснено поточний ремонт артезіанської свердловини колишнього місцевого господарства і відновлено її роботу. До речі, вода до жителів Голубівки надходить із 90-метрової глибини, платять вони по 24 гривні за куб.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Тривалих відключень, запевняють, не буде
Читати
Методи окупанта незмінні
Читати
Отримали кошти — відзвітуйте
Читати
Водогін на завершальному етапі
Читати
Випадки банкрутства почастішали
Читати
Морять голодом і знущаються
Читати
Розтерзані сім’ї і долі
Читати
Дефіцит кадрів посилюється
Читати
Якість освіти погіршилась
Читати
Карантину не буде
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове