Архів
Вівторок,
12 грудня 2023 року

№ 50 (20042)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • З літопису наших днів

Храм має бути храмом

Віталій НАЗАРЕНКО.

У Коропі на Чернігівщині в стародавньому Святофеодосіївському храмі з 1997 року діє історико-археологічний музей. Звісно, заклад потрібний, от тільки чи місце йому в духовній святині?

Депутатський саботаж

У ЦЬОМУ селищі є чотири культові споруди — напівзруйнована Іллінська церква-фортеця, Вознесенська та Успенська, які перебувають у власності Української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП), та Святофеодосіївська, де діє музей. Водночас громада Православної церкви України (ПЦУ) багато років не має приміщення для звершення богослужінь. Понад тисяча жителів Коропа цього року освячували паски на руїнах Іллінської церкви... Тож релігійна громада ПЦУ виступила з проханням передати їй Святофеодосіївський храм. Підтримав парафіян і єпископ Чернігівський та Ніжинський Антоній (Фірлей).

— Ми з очільником Коропа начебто дійшли згоди щодо передачі церкви, — розповідає владика. — Я і парафіяни переконані: музей має бути музеєм, а храм — храмом.

У селищній раді до звернення вірян та владики поставились по-різному. Голова Володимир Куніцин підтримує передачу, а от депутати виявили справжній саботаж. «Я скликав депутатів на узгоджувальну раду, але із 26 чоловік прийшло лише 10, — розповідає посадовець. — Рішення про передачу винесли на сесію, проте внести його до порядку денного не вдалося. Не можна не помічати людей, які проводять богослужіння біля напівзруйнованого храму. Переконаний, що найближчим часом ми повернемося до цього питання, бо воно само собою нікуди не подінеться».

Адмінспоруд вистачає

ДИРЕКТОР музею Тамара Гриценко каже, що готова до переїзду, але просить надати для фондів не гірше приміщення. «Двадцять років тут працюю. Звісно, я переживаю», — сухо висловлюється вона про ситуацію.

Як варіант обговорюють приміщення колишнього кінотеатру. Щоправда, будівля потребує капітального ремонту. Володимир Куніцин готовий шукати фінансування, однак потрібна єдність у питанні передачі.

Тим часом представник громади ПЦУ Віктор Шкурко відверто не розуміє, чому все вперлось у приміщення кінотеатру. «Адмінспоруд у Коропі, який був райцентром, вистачає. Взяти хоча б двоповерхову будівлю колишнього управління соцзахисту — там усе є, і нічого не потрібно вкладати, — викладає свою точку зору Віктор Пантелійович. — Тож проблем із приміщенням для музею не повинно виникнути, головне згуртуватись і почати вирішувати».

По закону і по справедливості

У ЯКНАЙШВИДШІЙ передачі храму релігійній громаді ПЦУ зацікавлені всі тверезомислячі люди. Якщо цього не зробити, то протистояння в селищі лише посилиться, адже є «гарячі голови», які закликають відібрати церкви в московського патріархату. «Я з цим не погодився, бо немає правових основ. Якби та релігійна громада виявила бажання перейти до нас, тоді можна було б про щось говорити, а так... Моляться в УПЦ МП — хай. Затівати колотнечу в громаді недоречно», — переконаний Віктор Шкурко.

Проблему розуміє і голова селища, який зацікавлений в уникненні ймовірного конфлікту. Тим паче, що для передачі храму існує прецедент: музей у Святофеодосіївській церкві розмістили лише 1997 року. До цього він був у приміщенні Успенської церкви, яку передали московському патріархату. Значить, одним можна, а іншим зась?!

«Відповідно до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» майно має бути передане релігійній громаді або компенсуватися. Тому селищна рада зобов’язана повернути церкву безоплатно», — роз’яснює Віктор Шкурко. Однак настрої в селищній раді не вселяють оптимізму, адже депутатський корпус зриває вирішення питання, маніпулюючи вдаваною турботою про музей. Хоча в такому разі релігійне протистояння в селищі тільки розбурхається. Зрозуміло, що внутрішні чвари на руку тільки ворогам і колабораціоністам. До того ж релігійна громада може запросто, через суд, зобов’язати місцеву владу віддати їй храм. Утім, усе ж існує надія на те, що до тяганини діло не дійде й депутатський корпус нарешті виконає свій обов’язок: дотримається законодавства, не дасть розгорітися конфлікту, забезпечить усі релігійні конфесії у селищі рівними правами щодо користування культовими спорудами.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Тривалих відключень, запевняють, не буде
Читати
Методи окупанта незмінні
Читати
Отримали кошти — відзвітуйте
Читати
Водогін на завершальному етапі
Читати
Випадки банкрутства почастішали
Читати
Морять голодом і знущаються
Читати
Розтерзані сім’ї і долі
Читати
Дефіцит кадрів посилюється
Читати
Якість освіти погіршилась
Читати
Карантину не буде
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове