Архів
Вівторок,
9 січня 2024 року

№ 2 (20046)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував
Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей

Читач — газета

Для поліпшення травлення

«Маю проблеми з органами травлення. Щось не те з’їв чи переїв — здуття живота, кольки, печія, рефлюкс. Як допомогти собі в цьому разі?»

Михайло К.

Львівська область.

 

ЛІПШЕ не переїдати, перед трапезою прийняти ферменти для перетравлення. Але якщо після їди виникли здуття, бурчання, тоді треба прискорювати рух харчової маси кишківником. Найпростіший варіант — приготувати настій насіння льону. Столову ложку насіння всипати в пляшку з 300 мл теплої води та збовтувати впродовж 30 хвилин, щоб виділився слиз. Пити кожні 20 хвилин по 100 мл.

Можна зробити настій кореня алтеї: столову ложку сировини залити 200 мл холодної води, настояти 2-3 години, затим поварити 15 хвилин на водяній бані під кришкою. Настояти до охолодження, пити після їди по 2 ковтки кожні 15 хвилин. Це пришвидшить проходження калових мас і сприятиме випорожненню.

Перед застосуванням рекомендацій обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.

Борис СКАЧКО, реабілітолог.

 

Цариця зими — калина

«У чому користь калини?»

Марина К.

Вінницька область.

 

ПЛОДИ калини підвищують загальний тонус організму, поліпшують роботу серця, знімають нервове напруження, корисні при неврозах, судинних спазмах і гіпертонії. Вітамінні збори та чаї також справляють загальнозміцнювальну дію. Але в калині ціняться не лише ягоди, а й кора.

Для приготування відвару столову ложку подрібненої кори додати до 200 мл води, кип’ятити 5 хвилин, настояти годину. Пити по столовій ложці тричі на день після їди при неврозах, для заспокоєння, при безсонні, істерії, судомах, нападах задухи, пітливості. За геморою з цього настою роблять ванночки: сідають у теплий відвар на 15 хвилин. Лікування має тривати 1-2 тижні.

Відвар із ягід калини — це комора корисного. Дві столові ложки ягід залити склянкою води, кип’ятити 1-2 хвилини, настояти годину. Пити по пів склянки відвару вранці та ввечері при набряках, склерозі судин, високому тиску крові. У разі застуди, сухого кашлю, проносу, хрипоти пити по третині склянки тричі на день до поліпшення стану. При лишаях із цього засобу роблять примочки та ванночки.

Свіжі ягоди й сік калини посилюють скорочення серця, збільшують сечовиділення. Водний настій (чайну ложку ягід залити склянкою окропу, настояти 20 хвилин) приймають при застудних захворюваннях, для збільшення сечовиділення, проти фурункулів, висипань, екзем, для профілактики хвороб печінки. Пити курсами по 3 тижні, тиждень — перерва.

У разі закрепу необхідно вживати за 30 хвилин до їди по столовій ложці розім’ятих ягід калини тричі на день протягом двох тижнів.

Калина має сечогінні властивості, тому не варто вживати її людям з енурезом або захворюваннями нирок. Занадто часте споживання калини або у великих кількостях може спровокувати утворення тромбів, зниження артеріального тиску.

Увага! Обережно вживати у разі схильності до згущення крові та гіпотонії.

Любов САЛІЙ, фітотерапевт.

 

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове