Архів
Вівторок,
23 січня 2024 року

№ 4 (20048)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  Версія для друку          На головну
  • З літопису наших днів

Злочин по колу?

Віталій НАЗАРЕНКО.

Чернігівська область.

Посадовці склали та підписали акти виконаних робіт, узяли бюджетні кошти, але фактично не дали результату.

Правоохоронці селища Козелець на Чернігівщині порушили провадження у справі щодо розтрати майна, в якій фігурують начальниця управління освіти місцевої ради та підрядник — директор приватного підприємства, що взяв на себе зобов’язання встановити вентиляцію в укритті ліцею, натомість у строки не вклався, а гроші «освоїв».

УКРИТТЯ — необхідна умова для очного навчання у воєнний час, тож у Козелецькому ліцеї №3 до цього питання підійшли відповідально. Проте виникла проблема з вентиляцією. Спершу її встановили коштом угорських благодійників, однак система не справлялася з навантаженням. Тож селищна рада оголосила відповідний тендер. Перші торги не відбулись через брак учасників, і управління освіти підписало прямий договір із ТОВ «Трансбудсервіс 11». Гроші підряднику перерахували, але роботи вчасно той не виконав.

У зв’язку з цим, за нашою інформацією, козелецькі правоохоронці задокументували факт і порушили кримінальне провадження. Що саме розглядають, кого і в чому обвинувачують, ми спробували з’ясувати в заступника керівника Козелецької окружної прокуратури Сергія Сороки. Від відповіді він, утім, утримався — мовляв, не уповноважений і не має права давати коментарі, скерувавши нас до пресслужби. Разом із тим пан Сергій додав, що досудове розслідування триває, тож провадження таки є.

Аби вияснити суть справи, ми звернулися до начальника управління освіти селищної ради Алли Трофимченко. «Є договір, спливають строки його виконання, роботи вже закінчують. Ще кілька днів, і все буде готово», — коментує вона. Чиновниця підтвердила інформацію стосовно акта виконаних робіт, який був складений і за який нібито проплатили кошти.

— Із цим розбираються і поліція, і прокуратура. Там усе залагоджується, роботи довиконуються. Це і в листі гарантійному зазначено, — повторюється Алла Трофимченко. — Ви ж розумієте, для чого це було зроблено (складено акт виконаних робіт. — Авт.), — аби казначейство пропустило гроші, щоб вони не повернулися назад, а не для розкрадання. Це бюджетні кошти. У нас би селищна рада їх забрала і більше не виділила. Управління освіти насилу випросило їх. Адже бували такі випадки, що гроші повертались і використовувалися на інші цілі — то на зарплати, то ще кудись, а ми тоді з носом лишались. Тому й схопилися за цю можливість, щоб устигнути поставити вентиляцію впродовж канікул, коли діти вдома. Є всі матеріали, комплектуючі згідно з кошторисом. Я визнаю: ми пішли на порушення, але належно обладнане укриття — перше, що треба зробити для очного навчання.

У пресслужбі обласної прокуратури інформацію стосовно кримінального характеру справи підтвердили, повідомивши, що розпочато провадження за частиною 4-ю статті 191-ї Кримінального кодексу (розтрата майна).

Виходячи з суті тендера, встановленням вентиляції в ліцеї № 3 займалося підприємство, яке підписало прямий договір. Цікаво, що саме воно та його директор Григорій Москалець разом з управлінням освіти тоді ще Козелецької РДА фігурують в аналогічному провадженні. За рішенням Новозаводського суду м. Чернігова, у 2018 році Г. Москалець, будучи службовою особою, у змові з начальником відділу освіти райдержадміністрації В. Ткаченком заволоділи державними коштами на загальну суму 108 676 тис. грн. Обставини такі: РДА виділила гроші на ремонт покрівлі школи №3, роботи не були виконані у повному обсязі, але обидві особи, напевно це знаючи, власноруч підписали та скріпили печатками акт приймання та довідку про вартість, видавши явно неправдиві офіційні документи.

Суд постановив визнати Григорія Москальця винним та призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 4250 гривень із позбавленням права обіймати посади, пов’зані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки. Із рішенням він не погодився, тому справа досі перебуває на розгляді в апеляційній інстанції.

Не стверджуємо, але припускаємо, що, цілком можливо, управління освіти селищної ради та підприємець знову намагалися прокрутити перевірену схему, але їх вчасно впіймали за руки. Цього разу прокуратура просить серйознішого покарання. Так, у частині 4-й статті 191-ї Кримінального кодексу йдеться про таке: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою осіб в умовах воєнного стану. Санкція передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років із забороною обіймати певні посади на термін до трьох років.

Коли верстався номер, стало відомо, що слідчий суддя Козелецького райсуду надав поліції дозвіл на проведення огляду укриття Козелецького ліцею №3. Ця справа набирає обертів, і, ймовірно, винні отримають від п’яти до восьми років реального строку.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Нема чим платити
Читати
Просять виїхати
Читати
Не оформили — значить, відмовилися
Читати
Допомога переселенцям
Читати
Ціна росте
Читати
Різниця величезна
Читати
Безбожно грабують
Читати
Відшкодують не все
Читати
Потрібні кваліфіковані працівники
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове