Архів
Вівторок,
13 лютого 2024 року

№ 7 (20051)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  Версія для друку          На головну
  • На зв’язку — Волинь

Житло для переселенців

Підготувала
Тетяна ВАСИЛЕНКО.

У РАМКАХ програми «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні» в Ковелі вдалося обладнати 24 квартири. Однокімнатні вже готові для проживання. Тут є кухні з побутовою технікою, санвузли, у кімнатах — диванчики, крісла та шафи. У дворі — дитячий майданчик. Підрядник — місцеве підприємство ТОВ «Волбуд». Квартири матимуть статус комунальних і не підлягатимуть приватизації. Також у Ковелі за гроші міжнародного донора збудують п’ятиповерховий будинок на 64 квартири. Всього ж на отримання тимчасового житла зареєструвалися 95 заявників.

Сім’ї переселенців у Ківерцівській громаді також отримали ключі від помешкань для тимчасового проживання. Тут шкільний інтернат перетворили на будинок із 21 квартирою, дві з яких облаштовані для проживання людей з інвалідністю.

Відстояли своє право

ОЧІЛЬНИК громадської організації «Семиярусна гора» Любомир Дмитришин виграв суд проти міської влади. Його звинувачували у порушенні правил проведення громадських зібрань. «Перемогли луцького міського голову в суді. Позитивні емоції мене переповнюють. Сьогодні ми створили прецедент. Вперше з 2005 року, відколи існує кодекс адмінсудочинства, подали в суд на міського голову, який відмовився перекривати центральний проспект міста для протесту «Гроші на ЗСУ», — каже Любомир. За його словами, спершу Волинський адміністративний суд відмовив у задоволенні позову. Це викликало неабиякий суспільний резонанс. Тому на апеляційному засіданні у Львові не було жодного вільного місця. Дмитришин додає, що це вкотре довело: спільними зусиллями можна змусити владу працювати та виконувати законні вимоги громадськості.

Візки прямують на передову

ЛУЦЬКІ волонтери виготовляють унікальні візки для евакуації. Вони компактні й мають високу прохідність. Це дає змогу швидше вивезти поранених воїнів із поля бою, по бездоріжжю, — отже, збільшити шанси на порятунок. Конструкцію розробили інженери-волонтери. Перевірили в роботі та вдосконалили її, врахувавши побажання бійців та медиків із передової. Волонтери працюють щоденно. За тиждень виготовляють два десятки візків. Кажуть, запит від військових не зменшується. «Наш візок в БТРі, пікапі чи в «швидкій» узагалі мінімально займає місця. Це звичайне чорне залізо, труби полегшені, але надійні», — розповів волонтер Віктор Камець. Зимовий варіант візка передбачає заміну коліс на лижі, та навпаки, — нині саме він у попиті.

Майстри особисто доправили на передову вже понад сотню евакуаційних візків. Усі витрати волонтери покривають самі та донатами від друзів і знайомих.

Бізнес потребує підтримки

У ПРИМІЩЕННІ колишнього кінотеатру «Батьківщина» в Луцьку запрацює діловий центр вартістю 1 мільйон євро. Депутати міськради затвердили лист-угоду між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та місцевою владою. Співфінансування від міської громади — 200 тисяч євро. Проєкт, завдяки якому вдасться зберегти пам’ятку архітектури та перетворити аварійне приміщення на великий бізнес-центр, в Україні втілюють уперше. За оптимістичними прогнозами, новий діловий простір може відкритися вже у жовтні.

«Зараз бізнес переживає складне переформатування, значна частина підприємців переїхала з окупованих територій, зокрема, на Волинь, — каже директор департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль. — Вони шукають шляхи, як запрацювати на нових місцях. Тому відкрити діловий центр в обласному центрі — означає допомогти бізнесові. На базі реконструйованого кінотеатру є можливість відкрити мінівиробництва, наприклад, копіювання та друк. Тобто не шкідливі, без диму, відходів. А це життєдайні робочі місця».

Непрохані гості

У СЕЛІ Липини, що неподалік Луцька, спокійно розгулюють лисиці. Їхні «походеньки» зняли на відео місцеві: застерігають і просять бути обережними.

Це не перший, так би мовити, вихід лисиць у люди. Приміром, торік у жовтні їх бачили в самісінькому центрі Луцька. А ще раніше — в старому місті, також у районі Набережної, Богдана Хмельницького, Огієнка.

Очільниця відділу екології Луцької міської ради Оксана Лисак пояснює «дике питання» так: «Це наслідок надмірного втручання людини в природу — зокрема, знищення лісозахисних смуг. Тому лисиці дедалі частіше окупують міста. Причому не лише Луцьк: такі «візити» зафіксовані й у Вінниці, Львові, Житомирі. До речі, збереження біорізноманіття — типове явище в Європі, в тамтешніх містах люди часто зустрічаються з дикими тваринами. Лисиці шукають їжу, а в містах, де люди підгодовують собак та котів, вона доступна». Головне, зауважують екологи, не зачіпати хвостатих. До речі, півтора десятка лисиць проживають у Луцькому зоопарку, і жодна з них не втекла з вольєрів. Утім, якщо популяція набере загрозливих масштабів, із нею таки точно доведеться щось вирішувати: біорізноманіття добре в міру.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Продовжено воєнний стан
Читати
Газ — тільки власного видобутку
Читати
Кажуть, що зменшили тіньову зайнятість
Читати
Захисники вдома
Читати
Подорожчали овочі, фрукти та молоко
Читати
Автокрадіжок поменшало
Читати
Допомагає природа
Читати
Iмовірні втрати продовольства величезні
Читати
Порти під прицілом
Читати
Авторинок пожвавлюється
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове