Архів
Вівторок,
26 березня 2024 року

№ 13 (20057)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував
Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей

Таке корисне насіння кмину

Марія ВАНДА,

сімейний лікар.

НАСІННЯ кмину містить різноманітні біологічно активні сполуки, в тому числі антиоксиданти. Вони допомагають боротися з вільними радикалами в організмі та захищають клітини від ушкодження, запобігаючи запальним процесам і передчасному старінню. А ще насіння кмину поліпшує обмін речовин, допомагає схуднути людям із надмірною масою тіла.

Фахівці провели дослідження за участі 88 жінок. Їх розділили на дві групи: експериментальну та контрольну. Учасниці першої двічі на день їли натуральний йогурт із додаванням насіння кмину. А учасниці другої групи вживали йогурт без кмину. Експеримент тривав три місяці.

Як показали дослідження, ті жінки, які споживали насіння кмину, змогли значно схуднути. У них також зафіксували зниження рівня цукру й холестерину. Цікаво, що при цьому вчені відзначали підвищення ліпопротеїнів високої щільності — «хорошого» холестерину з одночасним зниженням ліпопротеїнів низької щільності — «поганого» холестерину.

Дослідники зазначили, що кминова вода також регулює рівень цукру в крові, допомагаючи клітинам правильно реагувати на глюкозу та інсулін, сприяти профілактиці перетворення цукру на жирові відкладення.

Для приготування суміші йогурту з кмином використовують лише білий йогурт без добавок. До 150-200 мл йогурту додати пів чайної ложки подрібненого до порошкоподібного стану насіння кмину, дати настоятися 30 хвилин, вживати натще зранку, а також на ніч, через 2-3 години після прийому їжі. Протипоказання: загострення хвороб органів травлення.

Кминову воду готують так: у склянці води замочити столову ложку насіння кмину (попередньо можна його подрібнити), а вранці прокип’ятити 5 хвилин на слабкому вогні. Дати охолонути до теплого стану, процідити. За бажання для поліпшення смаку можна додати щіпку кориці або чайну ложку меду.

Експерти зазначають, що кмин також має антиспазматичні й протизапальні властивості, знижує ризик розвитку різних проблем із травним трактом, поліпшує загальний стан кишківника.

Протипоказання: індивідуальна непереносність.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове