Вівторок, 26 березня 2024 року № 13 (20057)
http://silskivisti.kiev.ua/20057/print.php?n=53865

Лікарські рослини проти пневмонії

Василь РУДИК, пульмонолог.

ЗАЗВИЧАЙ пневмонія (запалення легень) розвивається на тлі ослабленого імунітету, коли організм виявляється неспроможним ефективно протистояти хвороботворним мікроорганізмам. Для пришвидшення одужання як додаток до медикаментозного лікування можна застосовувати лікарські рослини та апіпродукти (продукти бджільництва).

Ефективними імуномодулювальними властивостями володіють шипшина, листя брусниці та чорної смородини, малина, м’ята, чебрець. Тож під час захворювання доцільно вживати двічі-тричі на день по 150-200 мл чаю з додаванням однієї чи кількох із перелічених рослин (чайна ложка на склянку окропу, настояти 20 хвилин). Для підтримки імунітету корисно приймати двічі-тричі на день за 15 хвилин до їди по одній чайній ложці суміші прополісу та вершкового масла (прополісне масло). Його готують так: 200 г вершкового масла розтопити на водяній бані, додати 20-30 г натертого на дрібній тертці прополісу (перед цим його бажано кілька годин потримати в морозилці). Суміш витримати на водяній бані 15 хвилин, помішуючи. Зняти з вогню, процідити, зберігати в холодильнику в скляному посуді з кришкою. Протипоказання: алергія на продукти бджільництва.

На стадії одужання можна робити інгаляції з відварами із березових бруньок, евкаліпта, ромашки та інших цілющих трав (столову ложку однієї з трав заварити в 0,5 л окропу, протягом 10 хвилин обережно, щоб не обпектися, на певній відстані вдихати випари відвару). Після процедури перебувати в теплому місці.

Для нормальної роботи імунної системи організму потрібна достатня кількість вітамінів і мікроелементів, головним чином вітамінів С, Е, А, групи В, а також цинку, кальцію, заліза та інших біологічно активних речовин. Лікар може призначити спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси.

При запаленні легенів важливе рясне питво: воно полегшує виділення мокротиння, запобігає зневодненню. Особливо це важливо за високої температури.

Хворим на пневмонію необхідно зменшити споживання солі, цукру, інших легкозасвоюваних вуглеводів (борошняних виробів, білого рису тощо), які підтримують запальний процес.