Архів
Вівторок,
16 квітня 2024 року

№ 16 (20060)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготували
Тетяна РОЗДОБУДЬКО
і Лариса ЛАВРЕНЕНКО.

Версія для друку          До списку статтей

Кліщі в теплиці

У ЗАХИЩЕНОМУ від холоду й вітрів середовищі створюються сприятливі умови для швидшого отримання продукції: розсади чи врожаю городини. Водночас там же вельми комфортно ведеться деяким шкідникам. Частіше за все затишок у теплиці знаходить павутинний кліщ.

Певна річ, найліпше запобігти його появі у споруді. Зробити це легше, аніж боротися із самим шкідником.

Слід подрібнити зубки часнику (дві головки) та залити 1 л води. Розчин має настоюватися протягом п’яти днів. Затим настій треба процідити і долити води до 5 л. Обробити часниковим настоєм теплицю, періодично повторюючи цю процедуру.

Господарське мило також допоможе в боротьбі зі шкідником. Натріть шматок мила, розчиніть у гарячій воді, а потім розведіть у відрі чистої води. За невеликої кількості кліщів цей спосіб допоможе.

Вологість — важливий показник для мікроклімату. Якщо норма буде нижче потрібного, павутинний кліщ заведеться напевно. Шкідник з’являється, коли температура стає +24ОС, а вологість падає до 30-40%. Щоб уникнути появи кліщів, потрібно обприскувати рослини водою для підвищення вологості.

Версія для друку          До списку статтей

ХТО топить дровами, за зиму назбирав чимало попелу. Споконвіку це цінне добриво використовували на городі. Дехто, правда, надміру захоплюється мінеральними добривами, ігноруючи попіл, а дарма. Втім, існують чіткі правила внесення цієї корисної речовини, про які й розповімо.

Також поговоримо про трохи, сказати б, упосліджене дерево — шовковицю. Ах, цей смак дитинства! Проте чимало господарів називають шовковицю смітною, не хочуть її садити, мовляв, тільки мух розводити. Звичайно, дерево можна помістити десь на краю садка або біля компостної купи. Та якби ж усі знали, який лікувальний ефект від плодів цієї рослини, то більше її цінували б, ще й намагалися мати і чорну, і білу, й рожеву.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове