Архів
Вівторок,
16 квітня 2024 року

№ 16 (20060)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • Неоголошена війна

Під прицілом — енергетика

Михайло ВЕДМІДЬ.

ОСТАННІМИ днями обстановка на Східному фронті суттєво загострилася. У суботу, 13 квітня, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський пояснив, із чим це пов’язано.

Він розповів, що загарбники посилено атакують позиції українських захисників на Лиманському та Бахмутському напрямках штурмовими групами за підтримки бронетехніки. Також на Покровському напрямку окупанти намагаються прорвати оборону ЗСУ, використовуючи десятки танків та БМП.

На думку генерала, цьому сприяє тепла суха погода, яка зробила доступною танкам більшу частину відкритих ділянок місцевості. Попри чималі втрати ворог нарощує зусилля шляхом застосування нових підрозділів на бронетехніці, завдяки чому періодично домагається тактичного успіху.

«Тому перший день моєї роботи в районі операції присвячений саме цьому напрямку та вжиттю всіх необхідних заходів для стабілізації обстановки, підвищення ефективності дій наших військ і завдання максимальних втрат підрозділам противника», — зазначив Сирський.

Крім цього, Головнокомандувач наголосив, що другим серйозним питанням є підвищення рівня підготовки військовослужбовців, насамперед піхотних підрозділів, для того щоб вони могли максимально використовувати всі можливості бойової техніки та західного озброєння.

За його словами, виконання цього завдання покладається передусім на командування Сухопутних військ, котре, як він зазначив, у повному складі повернулося з району бойових дій. Результати роботи Головнокомандувача ЗСУ будуть враховані у планах підготовки військ та органів управління.

«Звичайно, відзначив найкращих воїнів відзнаками та цінними подарунками. В особистому спілкуванні з нашими військовослужбовцями обговорили поточну ситуацію, а також шляхи розв’язання всіх проблемних питань. Ми усвідомлюємо реальний масштаб та ступінь загрози з боку противника і готові до проведення адекватних та ефективних дій», — запевнив Сирський.

Ну а для цього наші оборонці повинні мати у своєму розпорядженні адекватне і ефективне озброєння, насамперед сучасні засоби ППО та ПРО. А ось саме з цим не дуже добре. У США продовжують вовтузитися навколо справи надання Україні допомоги на 60 мільярдів доларів. Уже котрий місяць поспіль — від осені 2023-го! — у тамтешніх республіканців, передусім прибічників Трампа, знаходяться «аргументи», аби раз за разом провалювати це питання. При цьому самі кажуть, що вони — «за». От і зрозумій загадкову душу американського конгресмена…

Та то, кажуть, політика. Вона така. Хоча минулого тижня позиція республіканців нібито пом’якшилась, зокрема, Трамп заявив, що не проти надання Україні допомоги, але тільки у вигляді позики, а не подарунка. Хай би хоч так, бо нам не тільки пече, а вже пригорає: неможливо ефективно воювати, маючи обмаль зброї та боєприпасів.

До речі, раніше, наприкінці березня, FinanciaTimes опублікувала статтю про те, що США неофіційно закликали нашу владу припинити атаки по російських нафтопереробних заводах. Мовляв, це може спричинити підвищення цін на світовому ринку на нафту і подорожчання бензину у США. Що, своєю чергою, загрожує зашкодити чинному президенту Джо Байдену на президентських виборах восени.

Тоді багато хто не повірив опублікованій інформації. Журналісти у пошуках сенсації могли все вигадати, казав дехто, тим паче, що обнародувані виданням свідчення американських чиновників були анонімними. Та минулого тижня майже те ж саме прозвучало вже на офіційному рівні — з вуст міністра оборони США Ллойда Остіна. На засіданні комітету Сенату з питань збройних сил очільник Пентагону заявив: «Такі атаки (на російські НПЗ. — Ред.) можуть позначитись на глобальній енергетичній ситуації. Україні краще уражати тактичні та оперативні цілі, що можуть вплинути безпосередньо на бій».

Водночас Остін закликав Конгрес схвалити додаткову військову допомогу Україні й наголосив, що така допомога сприятиме також збільшенню оборонного виробництва у самих Сполучених Штатах, бо ці гроші підтримуватимуть роботу оборонної промисловості.

За відомостями видання Bloomberg, коментарі Остіна відразу засудив сенатор-республіканець Том Коттон, який звинуватив Білий дім у перешкоджанні ефективним діям України через політичні міркування: «Гадаю, що адміністрація Байдена не хоче, аби ціни на газ підвищувалися в рік виборів». При цьому інформаційне агентство відзначило, що адміністрація Байдена присвячує багато уваги боротьбі з інфляцією, включно з цінами на бензин для американських споживачів.

На такому тлі зростає роль Європи, яка має можливості якщо не замінити повністю нестачу допомоги нам з-за океану, то хоча б частково її компенсувати. Особливої актуальності й гостроти питання військової допомоги Україні набуває у зв’язку з новими масованими ракетно-дроновими ударами загарбників по енергетичній інфраструктурі України. Тож Київ укотре мусив звернутися до європейських лідерів із проханням переглянути свої можливості та передати нашій країні бодай кілька протиповітряних систем захисту.

Як стверджує глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, в арсеналі країн ЄС зберігається близько 100 додаткових батарей Patriot, і ті могли б відправити їх до Києва. Проте європейські союзники, пише FT, все одно не почули закликів української влади.

Утім, це не зовсім так. Принаймні Німеччина зголосилася терміново надати нам один зенітно-ракетний комплекс Patriot. Водночас Польща, Румунія та Іспанія відмовилися передати Києву додаткові системи ППО, мотивуючи це збереженням власного оборонного потенціалу. Про це, знову ж таки, пише FinanciaTimes.

А росія протягом останніх кількох тижнів методично руйнує нашу критичну інфраструктуру. Завдано ударів по Дніпровській ГЕС, зруйновано Харківську ТЕЦ-5, Трипільську ТЕС поблизу Києва і чимало інших об’єктів.

Наостанок трохи статистики. Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Радбезу 11 квітня зауважив, що від початку року рф випустила по Україні майже тисячу ракет, 2800 дронів і 7 тис. керованих авіаційних бомб. І лише у 3% випадків агресор цілився по військових об’єктах, переважна ж більшість російських атак була спрямована на цивільну інфраструктуру, зокрема енергетику.

Стародавні люди у таких випадках казали: «Що дозволено Юпітеру, не дозволено бику». Невже відтоді нічого так і не змінилося?

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Закликають економити
Читати
Посівна в розпалі
Читати
Боротьба триває
Читати
Тваринництво пожвавішало
Читати
Слід надолужити вакцинацію
Читати
Березневий ворожий терор
Читати
Збитки колосальні
Читати
Зобов’язані очистити територію
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове