Архів
Вівторок,
23 квітня 2024 року

№ 17 (20061)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  Версія для друку          На головну
  • Біда

Палають Кушугумські плавні

Ганна Кліковка.

Запорізька область.

МАЛО землі запорізькій неймовірних страждань, накотилася ще одна біда — горять Кушугумські плавні. Пожежі з перервами тривають другий тиждень. На світлинах, зроблених рятувальниками, страшна картина знищення залишків Великого Лугу. Щойно вогнеборці загасять кілька палаючих осередків, як в іншому місці спалахують нові. Створюється враження, наче хтось люто й нещадно керує тим вогнем, аби й далі нищити заповідну природу, яка так бореться за виживання у самому пеклі прифронтової зони.

9 квітня, наприклад, на гасіння чергової пожежі у плавнях було спрямовано 45 рятувальників та вісім одиниць техніки від ДСНС, а також п’ять вогнеборців, одну одиницю техніки від Кушугумської місцевої пожежної охорони.

Наступний день, 10 квітня, теж виявився вельми гарячим. Співробітники Служби порятунку, досліджуючи плавневу зону Дніпра, виявили два нових осередки вогню. Через неможливість задіяти основну пожежну техніку на території, яка не має сполучення із суходолом, особовий склад дістався місць займання на засобах для подолання водних перешкод, зокрема на снігоболотоході «Богун-2». І знову від ГУ ДСНС було залучено 28 рятувальників та шість одиниць техніки.

Хоча для Запорізького краю вигоряння окремих територій плавнів не дивина, екологи, природоохоронці стверджують, що таких пожеж раніше тут не траплялося. «Ніколи так навально плавні ще не горіли, — каже письменник колишній генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Костянтин Сушко. — Після трагічного підриву Каховської ГЕС випростався під Сонцем увесь Великий Луг. І пішли стрімко в ріст верби, осокори, тополі, дикі груші, шовковиці, навіть дуби. Та не на трьох тисячах гектарів, а на 150 тисячах! Багато їх за кілька місяців вимахали до двох із половиною метрів! На плавні вже повернулися з вирію лисухи, пірникози, очеретянки, рибалочки, білі, сірі та руді чаплі, дрозди, зяблики, плиски, одуди, шпаки, крачки… Там зимували пістрявий та сивий дятли, синички, сороки, ворони, галки, сойки, повзики… А також ондатри, черепахи, куниці, землерийки, лисиці, єнотоподібні собаки, зайці, козулі… Зараз плавні в різних місцях горять. Хто там орудує? І хто керує знищенням нашої землі?»

Природозахисники з тривогою спостерігали нинішньої весни за територією колишнього водосховища, переймалися його подальшою долею. Тому з такою радістю нарешті констатували: вперше за 90 років у Великому Лузі відбувалося справжнє весняне водопілля. Це не лише прекрасне природне явище, а й життєво необхідна для біорізноманіття подія. Вода на тривалий час зволожить заплави Дніпра, де з минулого року відновлюються природні екосистеми: дно колишнього водо­сховища аж ніяк не перетворилося на пустелю. Намул та піщані відклади створюють умови для проростання насіння, вкорінення рослин, і ці місця неймовірно привабливі для прибережних птахів. Життя триває!

На жаль, якісь ворожі сили знову замахнулися на стражденний Великий Луг, якому самим Господом призначено відроджуватись. Вистоїть?

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Мобілізаційні зміни опубліковано
Читати
Найпопулярніша — Київщина
Читати
Убезпечити від ігрової ями
Читати
Руйнують багатство країни
Читати
Реальні масштаби невідомі і страшні
Читати
Переважає соняшник
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове