Архів
Вівторок,
23 квітня 2024 року

№ 17 (20061)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  Версія для друку          На головну
  • Допекло

Газовий шантаж

Віталій НАЗАРЕНКО.

Чернігівська область.

Фото Дмитра Кухаренка.

Представники фірташівського Чернігівгазу розгорнули справжнісінький терор проти споживачів. Для жителів міста Бобровиця візити контролерів перетворилися на пекло. Газівники шукають надумані причини, аби змусити людей платити, в іншому разі погрожують перекрити постачання палива.

77-РІЧНИЙ Сергій Герасименко (на фото) у відчаї від безвиході. «Вирию землянку і буду там жити. А як інакше?» — зітхає чоловік. Нещодавно до пенсіонера завітала перевірка з місцевої дільниці Чернігівгазу й нібито знайшла купу порушень, які він, певна річ, має усунути, заплативши з власної кишені.

— Сказали, що марка котла не така, через це або робіть новий проєкт, або відріжемо газ, — окреслює суть проблеми чоловік. — Я встановив прилад у 2014 році. Все записано в абонентській книзі. Відтоді було три перевірки, які не виявили жодних порушень, а тепер їм мій котел не такий. Що хочуть, те й роблять. Свавілля, ще й під час війни! Я самотужки проводив газ до оселі, а вони кілька років тому змусили платити за обслуговування труб, яких не прокладали, і продовжують знущатись із людей.

84-річна Надія Іллєнко (на фото), щоб оформити документи, наймала таксі і з п’ятої ранку чергувала біля приміщення газівників. Проблему так і не розв’язала. Вона така ж, як і в її сусіда Сергія Герасименка, — нібито неправильно встановлений котел, потребує, сказали, переоформлення. Коштів на це в пенсіонерки катма. Крім того, після смерті сина, якому належало житло, вона не може його переоформити на себе повністю.

Обурений і Віталій Онисечко. «До нас прийшли не газівники, а банда, яка тягне гроші не відомо за що, за наші труби! — гнівається чоловік. — Хіба ми винні, що вони сиділи протирали штани й не впорядковували документацію? Я вже заплатив 2300 гривень, потім сказали додати 3800 гривень, коли замінив котел на більш економічний. Є папір, що нас перевіряли, з печаткою, і все було гаразд».

Така ж історія і в Галини Скакун — злощасний котел, через який погрожують перекрити газ. «Я розумію, що впорядковувати документи треба, але ж не за такими цінами. Я отримую 4 тисячі гривень пенсії, а за проєкт треба заплатити понад 10 тисяч. Де я такі гроші візьму?» — бідкається жінка.

Проблеми і в молодого чоловіка Олексія, який обурюється, що свавілля газівників відбувається під час війни, коли й без того сутужно.

— Я мешкаю тут три роки. Щойно придбав житло, то повністю переоформив усе обладнання. Прийшла перевірка — із котлом усе гаразд, але доскіпалися, що в мене за документами газова плита, а не варильна поверхня, — розповідає чоловік. — Газівники мені кажуть, мовляв, заплатіть 350 гривень за переоформлення і 1200 гривень за обслуговування. З якого дива? Ну, хай ми, молоді, якось викрутимося, а що робити старим людям? Вони ж доводять їх до інфарктів. У війну отак знущатись. Нелюди!

Пенсіонерка Ніна Шаповал газовий котел ставила у 2010 році. Всі документи в жінки на руках. Жодних проблем донині не виникало. «Вони посилаються на наказ Міненерго 2015 року, де написано, що треба робити документацію. До чого це, адже закон зворотної сили не має. Раніше приходили, дивились, договір складали, і все було гаразд. Роками ні пари з вуст, а тепер вимагають переоформлювати документи», — нарікає Ніна Миколаївна.

Експерт Ігор Денисенко дії представників Чернігівгазу вважає незаконними і такими, що перевищують їхні службові повноваження.

— Якщо споживач поставив котел до 2015 року, то закон зворотної сили не має, — пояснює він. — Тобто все, що було дозволено до набрання чинності Кодексу газорозподільчих систем у 2015 році, узаконене. Газівники не можуть змусити споживача приводити своє обладнання у відповідність до нових вимог. Якщо людина після 2015 року міняла котел на прилад із меншою або такою ж потужністю, то потрібно просто внести зміни до чинного проєкту. Новий виготовляють тільки в разі збільшення потужності.

Ігор Денисенко радить людям офіційно звертатись до державного регулятора — НКРЕКП. «Якщо від вас вимагають привести газове обладнання у відповідність із кодексом, то це є перевищенням посадових обов’язків. Якщо споживач не хоче змінювати проєкт самостійно, газівники не мають права його змушувати», — наголошує експерт.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Мобілізаційні зміни опубліковано
Читати
Найпопулярніша — Київщина
Читати
Убезпечити від ігрової ями
Читати
Руйнують багатство країни
Читати
Реальні масштаби невідомі і страшні
Читати
Переважає соняшник
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове