Архів
Вівторок,
30 квітня 2024 року

№ 18 (20062)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  Версія для друку          На головну
  • Світ захоплень

«Скандинавка» крокує Кривоносівкою

Микола МОТОРНИЙ.

Черкаська область.

Фото автора.

Невеличке село Кривоносівка Зорівської ОТГ, що заховалось у «бермудському трикутнику» колишніх трьох районів — Золотоніського, Драбівського і Чорнобаївського, пишається своїми спортивними здобутками.

МАЙЖЕ всі покоління місцевих жителів уболівають за київське «Динамо», національну збірну України, але найбільше — за доморощену футбольну команду «Ураган», яка здобула чемпіонський титул Златокраю. Має Кривоносівка і чемпіонів серед гирьовиків та борців на руках, місцева команда з перетягування канату неодноразово вигравала районні й обласні турніри. Тож цілком закономірно, що кривоносівські фізкультурники виборювали титул «Найспортивніше село Шевченкового краю».

Проте на здобутому Кривоносівка не збирається зупинятись. Уже понад рік тут працює фізкультурна секція з поки що, сказати б, дивакуватого для цих країв виду спорту — скандинавської ходьби. Її особливість — використання спеціальних палиць, схожих на лижні, завдяки чому навантаження на суглоби — мінімальне.

Організатором, натхненником і тренером зі «скандинавки», як її ще називають, стала місцева фельдшерка Галина Руденко.

— Я закохалась у скандинавську ходьбу. Це моє дозвілля, гарний настрій і здоров’я, — розповідає Галина Павлівна. — У Європі вона вже давно стала чи не найпопулярнішим видом спорту серед людей різного віку: від малого до старого. Позаяк це просте, доступне і дуже корисне для організму кардіонавантаження. «Скандинавка» поліпшує роботу серця, приводить у тонус серцево-судинну систему, стимулює функції головного мозку, бо його клітини отримують більше кисню. Відтак нормалізуються кров’яний тиск, рівень глюкози у крові, покращуються пам’ять та увага. Також хода підвищує гнучкість і рухливість тіла, допомагає не набирати зайвої ваги.

Найпершими до захоплення головного медика Кривоносівки долучилися Раїса Моторна, Ніна Тищенко і Раїса Кучеренко (вся спортивна четвірка на фото). Хоч у кожної повна торба найрізноманітніших справ, однак щодня о шостій вечора за будь-якої погоди восени, взимку, навесні й улітку місце їхньої зустрічі змінити не можна. Після невеличкої розминки дівчата розпочинають активну ходьбу. Кажуть, спершу односельці на їхнє захоплення реагували по-різному. Хтось посміювався, а були й такі, що вслід крутили пальцем біля скроні…

Нині ж у Кривоносівці справжній бум на скандинавську ходьбу. Не соромляться разом із дружинами виходити на старт і чоловіки. Незабаром у місцевого футбольного «Урагану» з’явиться конкурент щодо популярності серед симпатиків — жіноча команда зі спортивної ходьби «Буря».

— Ми готові позмагатись і в Парижі, на Олімпіаді, — жартує Раїса Кучеренко. — Та, на жаль, скандинавська ходьба наразі не олімпійський вид. А то привезли б у Кривоносівку олімпійське «золото». Ми добре натреновані й упевнені у своїх силах.

У цьому я пересвідчився, коли робив цей репортаж. Виручив велосипед, на якому ледве встигав за майбутніми олімпійськими чемпіонками. А вони в такому темпі щодня накручують по кільканадцять тисяч кроків.

— Скандинавська ходьба змінила моє життя, — стверджує Ніна Тищенко. — Я маю змогу «переключитися» після роботи, виділити час для свого здоров’я. Регулярна спортивна активність робить дива! Відчуваю, що стала сильнішою, більш здоровою, енергійною, позитивно мислю. Недарма скандинавська ходьба рекомендована людям, які перенесли операцію або різного виду травми та проходять курс реабілітації.

Загалом цей вид фізичної активності підходить абсолютно всім, практично не має протипоказань. Головне обрати палиці правильної довжини. Починати можна із п’яти років і займатися до глибокої старості. Добре, якби до «скандинавки» долучалися цілими родинами. По-перше, це привід проводити більше часу разом. По-друге, окрім загальної користі, існує і додаткова — для дітей. У юного покоління формуватиметься правильна постава, розминатимуться м’язи спини, шиї після тривалого сидіння за партою чи перед комп’ютером. Крім того, це альтернатива комп’ютерним іграм та постійному «залипанню» у смартфоні.

У деяких країнах скандинавську ходьбу практикують в школах і навіть у садочках як фізкультурно-оздоровче заняття, що також виховує дисциплінованість, звичку до правильного способу життя та піклування про власне здоров’я.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Тарифи поки що без змін
Читати
Щуку кинули у річку
Читати
I цього року без вихідних
Читати
З буряками впоралися
Читати
Бракує працівників
Читати
Можливо, термін подовжать
Читати
Порти розбиті
Читати
Очищаючи землю
Читати
Проблеми з документами
Читати
Допомога хліборобам
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове