Архів
Вівторок,
20 серпня 2024 року

№ 34 (20078)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготували
Тетяна РОЗДОБУДЬКО
і Лариса ЛАВРЕНЕНКО.

Версія для друку          До списку статтей

Кефір для гортензії

НЕ ЛЮБИТИ гортензію неможливо. Вона чарує своїми пишними квітами, дарує ніжний аромат увечері та приваблює метеликів. Ця рослина — окраса будь-якого саду, якщо правильно за нею доглядати. Влітку їй доцільно зробити «лактозне» підживлення. І допоможе в цьому не що інше, як звичайний кефір.

Цей кисломолочний продукт містить багато корисних речовин, що сприяють зростанню та зміцненню рослин. Одна з основних переваг його застосування — поліпшення мікрофлори ґрунту, оскільки кефір містить живі бактерії, які допомагають підтримувати здоровий баланс мікроорганізмів у ґрунті. Кислотність кефіру також сприяє підтриманню необхідного рівня кислотності, що особливо важливо для гортензій, які полюбляють кислу землю. До того ж кефір багатий на вітаміни та мінерали, що сприяють кращому розвитку рослин.

Процедура створення добрива проста, але вимагає точного дотримання пропорцій та послідовності дій. Спершу потрібно приготувати розчин, змішавши 2 літри кефіру з 10 літрами води. Важливо, щоб вода була кімнатної температури.

Сумішшю слід ретельно полити гортензії під корінь. Це дасть змогу кореневій системі швидко отримати всі необхідні поживні речовини. Після внесення добрива рекомендується пролити кущ чистою водою, що допоможе уникнути надмірної кислотності й забезпечить рівномірне проникнення розчину в ґрунт.

Таке підживлення не лише наситить грядки поживними речовинами, які стимулюватимуть бутонізацію, а й допоможе запобігти появі шкідників. Річ у тому, що лактоза відлякує багато комах, які можуть зіпсувати зовнішній вигляд квітів.

Версія для друку          До списку статтей

КРОНИ у плодових дерев бувають округлі, які найбільш наближаються до природних, і штучні. Останні формують у пальметних та шпалерно-карликових насадженнях. Ми ж повторимо ази формування округлої крони на сильнорослих підщепах. Пройдемося по етапах створення найбільш популярної розріджено-ярусної крони, яка легко формується майже у всіх плодових. Буде нотатка на осінь.

Кожний господар зацікавлений у хорошому ґрунті на своєму городі. Чи не найважливіше питання — щоб він був пухким. Проте часто буває, що городник наче й зробив усе, що потрібно, а кірка на поверхні знову утворюється. То як же домогтися, щоб город став пухким?

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове