Архів
Вівторок,
27 серпня 2024 року

№ 35 (20079)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував
Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей

Читач — газета

Цілюща кора бузини

«Кажуть, за проблем із суглобами та хребтом, зокрема, коли спину «згинає», треба до хребта прикладати подрібнену й змочену водою кору бузини. Чи так це?»

Марія С.

Черкаська область.

 

КОРУ бузини любила моя бабуся: з молоденьких гілочок зрізала кору і обкладала ноги в місцях, де виступали хворі вени. Вона також помічна в разі бешихи (рожі), за проблем із суглобами.

Цілющі властивості кори бузини пояснюються значним умістом бета-каротину, протизапальних речовин, які знімають проблеми в суглобах. Є в ній ефірні олії, холін, фітостерини, кислоти, пектинові й дубильні речовини. Кору більше застосовують за бешихи. При цьому захворюванні на шкірі з’являються запалення яскраво-червоного кольору, виникають лихоманка та інтоксикація.

З гілочок бузини знімають кору, 2-3 столові ложки смужечок цієї кори запарити склянкою окропу, дати настоятися 30 хвилин. Після цього можна робити компреси на суглоби й крижі, змочивши в теплому настої чи відварі м’яку натуральну тканину. Кора бузини зніме запалення в суглобах. Якщо цей настій пити по 1-2 столові ложки двічі-тричі на день, він загоїть слизові оболонки травного тракту.

Коли болить поперек, 50 г кори проварити 5-10 хвилин у 200 мл окропу. Настояти 20 хвилин. Кору загорнути в марлю, покласти на поперек, зверху накрити целофаном й утеплити вовняним шарфом.

Протипоказання: індивідуальна непереносність.

Олена СВІТКО,

фітотерапевт.

 

Чому після їди меншає сил

«Моєму чоловікові 75 років. Коли він поїсть, то відчуває слабкість, млявість, навіть запаморочення. Чому так буває?»

Світлана Ч.

Вінницька область.

 

ТАКИЙ стан трапляється в людей із проблемами травлення (недостатньо працюють печінка й підшлункова залоза), хто харчується важкою для його організму їжею. На тлі поганого травлення їжа забирає всі сили на перетравлення, тому людина почувається ослабленою, скаржиться на запаморочення.

Пропоную перейти на просту їжу: супчики, каші, варені овочі. Перед їдою добре приймати у першій половині дня 1-2 рази чайну ложку олії чорного кмину й запивати водою (пів склянки), в яку додати 10 крапель елеутерококу. Це бадьоритиме, додаватиме сил. Протипоказання: високий тиск. Також добре вживати по столовій ложці горіхової олії: вона підтримує підшлункову залозу.

До їжі потрібно додавати багато спецій: перемолоти кардамон, куркуму, корицю, гвоздику, оман. На раз достатньо 0,5-1 чайної ложки (20 г) цієї суміші. Вона поліпшуватиме виділення травних соків, відновлюватиме сили.

Перед застосуванням рекомендацій обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.

Людмила ЧУМАКОВА,

гастроентеролог.

 

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове