Архів
Вівторок,
27 серпня 2024 року

№ 35 (20079)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  Версія для друку          На головну
  • Продовження теми

Доленосне питання

Микола НЕЧИПОРЕНКО.

Дніпропетровська область.

У минулому номері «СВ» в матеріалі «Відлуння великого будівництва» йшлося про те, як лише на одному об’єкті Дніпропетровщини — дитячому садку кілька років поспіль тривав «розпил» державних коштів. Та хіба це поодинокий випадок? Нахабне і безпрецедентне розграбування України триває. Товпляться майстри оборудок довкола державного «корита», штовхаються між собою. Чого не вхопити свій шматок, якщо є така можливість?

«ВЕЛИКИМ крадівництвом» займаються і поодинці, і, сказати б, «дружним колективом однодумців». Нещодавно, приміром, СБУ і НАБУ викрили корупційну схему, яку «для особистого збагачення запровадив заступник міністра енергетики Олександр Хейло». Слідом за цим Вищий антикорупційний суд задовольнив подання НАБУ про затримання трьох учасників цієї оборудки — працівника міністерства, директора державного підприємства і директора ТОВ. Хіба це не типове злочинне угруповання, організоване у владній установі? На жаль, корупційний спрут міцно охопив усі вертикалі нашого державного устрою.

Тож не дивно, що дедалі більше нахабніють і чиновники на місцях. Як от у невеликому містечку Тернівка Західного Донбасу на Дніпропетровщині. Що площі, що населення в ньому, даруйте, як у зайця хвоста, одначе міський голова Віталій Тарелкін та директор житлово-комунального підприємства Олександр Кривозуб на ремонтах внутрішніх вулиць і доріг не проминули нагоди поцупити з місцевого бюджету 2 мільйони гривень. Про це повідомили обласні правоохоронці. Втім, мабуть, поквапились із оприлюдненням інформації, бо незабаром почало коїтися щось дивне. Була оприлюднена дещо інша версія, точніше, внесена суттєва поправка у першу: відсторонених від обійманих посад В. Тарелкіна та О. Кривозуба, не виключено, обдурили-підвели начальник відділу забезпечення і головний бухгалтер житлово-комунального підприємства. Останнім також повідомлено про підозру, навіть затримано обох, оскільки «вони можуть бути головними обвинуваченими». В жителів міста небезпідставно виникає запитання: хто кого дурить? Чи шукають крайніх із метою вигородити перших?

ВЕРШИНОЮ ж методів тотальних грабежів у Дніпропетровській області по праву можна вважати «розсекречення» діяльності організованої злочинної групи братів Володимира і Леоніда Дубінських. Навряд щоб хтось не знав сьогодні в Україні про існування свого часу в Дніпрі фірми «Будінвест Інжиніринг», однією зі співзасновниць якої була подруга колишнього глави ОДА-ОВА Валентина Резніченка. Не припиняється розголос, що цій фірмі область із щедрого плеча підкинула підряд на півтора мільярда гривень для негайного ремонту внутрішніх доріг. Слідів тих ремонтів не вдається знайти понині. «Гнилою» справою зайнявся Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України. Коли його працівники копнули глибше, то з’ясувалося (цитую слідчих): «Злочинна діяльність братів набагато масштабніша, ніж історія з «Будінвест Інжинірингом». Дубинські організували більше двадцяти підприємств та декілька офісів, яким за попередніми змовами з керівниками бюджетних установ та через «заточку» тендерів регулярно протягом кількох років перераховувалися щоразу мільярди гривень». І далі: «В подальшому підприємства, пов’язані з Дубинськими, шляхом невиконання робіт, а також використання неякісних матеріалів та завищених цін і розцінок розкрадали бюджетні кошти в особливо великих розмірах».

Є у цій злочинній епопеї ще і, як кажуть, вишенька на тортик. Принаймні чотири-п’ять років поспіль безкарно отримували тендери і «пиляли» гроші фірми Дубінських. А тим часом обидва зухвалих ділки перебували тоді й досі перебувають у розшуку Федерального бюро розслідувань США. Позаяк наслідили вони й там, то американські правоохоронці вимагають видати братів їхньому правосуддю. Нашому, виходить, зробити це не під силу?

А зупинити тотальне «велике крадівництво» нашій владі до снаги? Питання, по суті, доленосне для України. Бути чи не бути їй, вирішується не лише у війні з окупантом. Увесь час, поки публікації, сьогоднішня і завтрашня, готувалися до друку, підкидалися нові повідомлення на цей рахунок. Скажімо, голові Антимонопольного комітету України Павлу Кириленку щойно оголосили підозру «в незаконному збагаченні». Що­правда, поки що тільки за старі гріхи. У 2020-2023 роках, обіймаючи посаду очільника Донецької ОДА, він нажив собі 22 об’єкти нерухомого майна. Об’єкти ці у вигляді семи квартир у Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 квадратних метра, житлового будинку коло Києва на 220 квадратних метрів, нежитлових приміщень та автівок — загалом на понад 64 мільйони гривень. При цьому впродовж 2020-2023 років чиновник не декларував свої статки, оскільки все нажите неправедними трудами реєстрував на родичів дружини. Або ще: НАБУ та САП затримали колишнього вже голову АТ «Харківобленерго» Костянтина Логвиненка. Він спритно й хутко привласнив «шляхом викрадення» 12,5 мільйона гривень. Заодно встиг здійснити і «замах на викрадення ще 120 мільйонів»…

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Боремося за сьогодення і за майбутнє
Читати
Пільгова ціна — до наступного року
Читати
«Церковний» закон набув чинності
Читати
Стартував буряковий сезон
Читати
Держава умиває руки?
Читати
Батьки, діти і гроші
Читати
Потреба в евакуації посилюється
Читати
Масштаби безпрецедентні
Читати
Дофінансують спорудження укриттів
Читати
Обрали освіту в рідній країні
Читати
Агроекспорт пожвавився
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове