Архів
Вівторок,
1 жовтня 2024 року

№ 40 (20084)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Жовтень
  Версія для друку          На головну
  • Природа і ми

Допоможіть рукокрилому другу

Марія КРАМАР.

В УКРАЇНІ почався сезон міграції кажанів, усі види яких є червонокнижними та рідкісними.

Може статися так, що до вашої оселі потрапить такий рукокрилий. Будь ласка, поставтесь до цього із розумінням — ця тваринка не заподіє шкоди. Вона просто збилася зі шляху і налякана не менш ніж ви.

Ось як у такому випадку радять діяти фахівці.

Якщо кажан залетів до вас у помешкання, будь ласка, не панікуйте. Зачиніть двері в інші кімнати, щоб він не літав по всьому житлу та не травмувався. Якщо в оселі є домашні тварини — ізолюйте їх в іншій кімнаті, щоб вони не нервували самі й не лякали рукокрилого.

У жодному разі не намагайтесь збити тварину в польоті, бо це може її травмувати. Спробуйте вимкнути світло, повністю відчинити вікно та ганчіркою направити політ кажана у його бік.

Якщо не вдається, дочекайтесь, поки кажан заспокоїться та зупинить політ. Вдягніть цупкі рукавиці або візьміть ганчірку із цупкої тканини й обережно підніміть його та покладіть до картонної коробки.

Не використовуйте флісові ганчірки чи інші матеріали, в яких кажан може заплутатись кігтями.

Випустіть тваринку з коробки на вулицю із настанням темряви.

Прикро, що часто люди ставляться до кажанів, корисних, безпечних, водночас неймовірно вразливих істот, вороже. Так склалося із давніх-давен через їхню незвичайну зовнішність і те, що вони ведуть нічний спосіб життя. Забобони, вигадки, неправдиві історії про кажанів нерідко призводять до сумних наслідків.

Тим часом ці тваринки — великі наші помічники. Користь від кажанів просто неймовірна: за добу одна їхня колонія знищує 130 кіло-грамів шкідливих комах і здатна зупинити навалу будь-яких сільськогосподарських шкідників. Органічне землеробство просто таки залежить від наявності в регіоні цих природних захисників посівів.

На жаль, кількість кажанів в Україні за останні 40 років зменшилася більш ніж у 100 разів. Вони гинуть від пестицидів, їх виганяють із горищ та печер, їхні колонії часто повністю знищують під час будівництва.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
На Чернігівщині найбрудніше
Читати
Лідери — центр і південь
Читати
Стартують земельні торги
Читати
Безгрошів’я
Читати
Чекають і вірять
Читати
Чорнобильців списали?
Читати
Iсторичне рішення
Читати
Набув чинності «церковний» закон
Читати
Коштів немає
Читати
Розкуповують машини
Читати
Відшкодування для аграріїв
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове