Архів
Вівторок,
15 жовтня 2024 року

№ 42 (20086)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував
Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей

Якщо випала тривожна ніч

Василь БОДНАР, сомнолог.

ПІД час війни через вибухи нерідко доводиться прокидатися серед ночі, а заснути знову інколи не вдається аж до ранку. Внаслідок цього розтривожені люди достатньо не відпочивають, що загрожує зниженням імунітету і загостренням хронічних хвороб.

У таких випадках можна використовувати спеціальну техніку дихання, яка допомагає знизити частоту серцевих скорочень і швидко засинати. Це так звана практика «4-7-8», що базується на стародавній логічній техніці, яка допомагає контролювати власне дихання.

Для початку потрібно видихнути через рот. Далі безшумно вдихнути через ніс. Вдих має тривати 4 секунди: на рахунок до чотирьох.

Потім потрібно затримати дихання на сім секунд або на рахунок до семи.

Видихнути ротом: видих має тривати вісім секунд або на рахунок до восьми.

Повторити цей цикл 4 рази поспіль.

Найважливішою частиною цієї вправи є затримка дихання на сім секунд або на рахунок до семи. Як стверджують експерти, регулярне використання цієї техніки допомагає швидко заснути. Причина в тому, що під час виконання вправи «4-7-8» розум і тіло зосереджуються на регуляції дихання, а не на повторюванні тривожних думок. Це не лише допомагає швидко заснути, а й благотворно позначається на роботі всіх внутрішніх систем організму.

До речі, ця техніка допомагає проти «грудки» у горлі, якщо цей неприємний симптом має неврологічні причини. Якщо ж він пов’язаний із проблемами щитоподібної залози чи горла, потрібно вживати спеціалізовані засоби, які призначить лікар.

Перед застосуванням рекомендацій обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове